Barca zaváhala, Real má vše ve svých rukách

Zdroj fotografie: dhakatribune.com

Když bojujete o španělský titul, jednoduše nemůžete zaváhat. Zvlášť když o postavení rozhoduje pouze vzájemný zápas. To se ale včera Barceloně nepodařilo. Na půdě Celty jenom remizovala, a tak se dnes může Real dostat do čela.

Bod zachránil Aspas

Začátek utkání se pro Barcelonu vyvíjel slibně. Hned ve dvacáté minutě Messi chytře nacentroval do šestnáctky, kde se prosadil Luis Suarez. Celta sice posléze měla náznaky šancí, nicméně Barcelona hru kontrolovala. Pět minut po poločase ale přišla pěkná branka Smolova, která vyrovnala zápas.

Barcelona se sice zásluhou uruguayského snajpra Suareze opět dostala do vedení, nicméně domácí euforii odšpuntoval dvě minuty před koncem Iago Aspas. Ten v přímého kopu zamířil přesně a Celta mohla slavit důležitý bod v boji o záchranu.

Zdroj fotografie: bangkokpost.com

Výhodu teď drží Real

Realu Madrid tak teď k zisku titulu stačí maličkost. Vyhrát všechny zbývající zápasy. Tento úkol započne už dnes večer, kdy se v 22 hodin představí na půdě posledního Espanyolu Barcelona. Los Blancos jsou sice v zápase favority, nicméně na půdě zachraňujícího týmu je to vždy těžké. O tom se koneckonců přesvědčila Barcelona včera.

O titulu však v žádném případě rozhodnuto není. Madridští už několikrát ukázali, že dokážou zaváhat takřka s kýmkoliv. A přesně na to bude Barcelona spoléhat. Čeká nás nesmírně zajímavý závěr.