Baník vyhlásil cíle pro novou sezónu. Chystá i nové dresy

Ostravský Baník za sebou rozhodně nemá úspěšnou sezónu. Slezský klub, který dlouhodobě usiluje o účast v evropských pohárech, skončil až na osmé příčce. I proto již v průběhu ročníku vedení sáhlo k trenérské výměně. Mladého kouče Ondřeje Smetanu navíc před vstupem do nové sezóny doplnilo zkušené eso v podobě Tomáše Galáska.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Jasným cílem by v současném modelu měla být podle vedení ostravského klubu účast v elitní skupině boje o titul. „Po debatě se sportovním ředitelem a trenérským týmem jsme si stanovili jako cíl po základní části umístění v elitní skupině. Ale také zapracování nově příchozích hráčů a další začleňování odchovanců,“ prohlásil výkonný ředitel klubu Michal Bělák.

Ke stanovenému cíli mají Ostravanům dopomoci i výrazné posily. Do moravskoslezské metropole zamířil záložník Lukáš Budínský, útočníci Ladislav Almási a Jiří Klíma nebo stoper David Lischka. Přesto podle sportovního ředitele Aloise Grussmanna je potřeba čas, než se zkvalitnění kádru naplno projeví.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

„Za mého desetiměsíčního působení přišlo do Baníku jedenáct nových hráčů, z toho teď v posledním období osm. Mužstvo bude potřebovat čas, než si v něm vše sedne a než dostane svou tvář. Cíle Baník musí a chce mít ty nejvyšší, ale v první fázi pro nás bude důležité dostat se do skupiny o první až šesté místo,“ uvedl Grussmann.

Zásadní slovo bude mít i nový asistent trenéra Tomáš Galásek, který dříve jako hráč v Baníku působil. „Jsme všichni rádi, jsou to další zkušené oči do realizačního týmu. A myslím, že i hráči cítí, že je přínosem a že jeho názory mají váhu. Vše spolu diskutujeme a na tom se bude podílet. Je součástí realizačního týmu, moje pravá ruka, takže jeho podíl na chodu týmu je velký,“ prohlásil současný trenér Baníku Ondřej Smetana.

Jeden z historicky nejvýznamnějších českých fotbalových oddílů čekají v průběhu nadcházející sezóny i oslavy sto let od založení klubu. Právě proto budou Ostravané do konce kalendářního roku nastupovat ve stejných dresech jako loni. „Do sezony vstoupíme ve stejných dresech, v jakých jsme hráli v minulé sezoně, nicméně na jaře už budou dresy jiné, výroční,“ dodal Bělák.

zdroj: fcb.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy