Baník Ostrava hlásí dvě exotické posily do defenzivy. S aklimatizací není žádný problém, tvrdí rodák z Gambie – SportyŽivě

Baník Ostrava hlásí dvě exotické posily do defenzivy. S aklimatizací není žádný problém, tvrdí rodák z Gambie

                   

Ostravský Baník hlásí posílení defenzivy. Do Ostravy přichází po týdenní zkoušce dvacetiletý gambijský rodák Muhammed Sanneh, který ve slezském klubu bude hostovat do konce sezóny s opcí na přestup. Kádr Luboše Kozla rozšíří i nizozemský obránce Gigli Ndefe, který má za sebou dvouleté angažmá v dresu Karviné. 
„Velká výzva! Děkuji Karviné za uplynulé období a za to, že mi dala šanci. Ale Baník je pro mě další krok dopředu v mé kariéře. Moje první zkušenost s Baníkem? Fanoušci! Hned můj druhý zápas za Karvinou jsme proti němu hráli doma, a když jsem vyšel na trávník a viděl tribunu za jednou z branek plnou fanoušků, vůbec mě nenapadlo, že by mohli patřit k hostům. Neuvěřitelné. Doufám, že se budou brzy vrátit na stadion,“ prozradil šestadvacetiletý Nizozemec pro fcb.cz.

iKouč Baníku Luboš Kozel.(zdroj: wikimedia.org)

Ndefe, který má za sebou zkušenosti zejména z druhé nizozemské ligy, odehrál za Karvinou téměř pět desítek utkání. A v řadě z nich dokazoval, že zelenobílé barvy pro něj rozhodně nemusí být konečnou. „Může hrát na obou krajích obrany, dokáže alternovat i v záloze. Můžeme ho využít skutečně na několika postech, je to rychlostní typ.Jsme přesvědčeni, že to znamená další zkvalitnění našeho kádru,“ zhodnocuje pro klubový web sportovní ředitel Alois Grussman.

Po týdenním testu uspěl i Gambijec Muhammed Sanneh, který nastoupil v obou lednových přípravných utkáních ostravského celku. „Ukázal své nesporné kvality a myslím si, že má Baníku rozhodně co dát. Věřím, že to na jaře potvrdí a že svou budoucnost s námi spojí i v dalších letech,“ dodává pro fcb.cz Grussman. Ten zároveň nemusí mít obavy ani ohledně aklimatizace afrického rodáka v aktuálně zasněžené Ostravě.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Na podobné klima už jsem zvyklý z Estonska, kde jsem strávil několik roků,“ naráží Sanneh na své angažmá v Paide Linnameeskond, odkud bude prozatím hostovat. „S aklimatizací není žádný problém. Samozřejmě se těším a chci pomoct Baníku k co nejlepším výsledkům. Už jsem slyšel i o skvělých fanoušcích, kteří tu jsou, a věřím, že je zažiju i přímo na stadionu,“ zakončil pro fcb.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 309 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit