Baník nedokázal zdolat Hradec Králové a v poháru senzačně končí. Kouč Smetana zuřil – SportyŽivě

Baník nedokázal zdolat Hradec Králové a v poháru senzačně končí. Kouč Smetana zuřil

Ostravský Baník nezvládnul domácí utkání proti Hradci Králové a v letošním ročníku domácího poháru nečekaně končí už v osmifinále.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Domácí Baník přitom vstoupil do utkání aktivněji a již ve třetí minuty mohl jít do vedení. Rána kanonýra Ladislava Almásiho však přelstít domácí obranu nedokázala. Po dvaceti minutách hry převzali iniciativu hosté. Nejprve pálil po individuální akci Erik Prekop vysoko nad bránu, ve 29. minutě se však mohli poprvé radovat. K míči se po nedůrazu domácí obrany dostal Štapán Harazim a dělovkou otevřel skóre.
Vyrovnat dokázal krátce po půli David Buchta, který se dostal k odraženému míči a nekompromisně zakončil. Přesto se nakonec mohli radovat hosté z Hradce Králové. V 61. minutě se po tlaku prosadil Erik Prekop a poslal Východočechy do další fáze domácí pohárové soutěže. „Chtěli jsme postoupit, ale špatným bráněním a laxností jsme si to celé zkomplikovali,“ zuřil po utkání domácí trenér Ondřej Smetana.


iZdroj fotografie: FC Hradec Králové

Soupeři jsme nechali dostatek prostoru, aby se dostal do vedení, to si nesmíme dovolit. Je zbytečné se bavit o tom, že jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili. Špatně jsme ty situace bránili a soupeř nás z toho maximálně potrestal,“ míní a dodává, že zápas byl zároveň tvrdou lekcí z produktivity. „Těch situací jsme si vytvořili dost, ale nebyli jsme produktivní. Z to musíme vytěžit víc než jeden gól,“ pokračuje.

Jestliže jsme takto nedůslední v defenzivě, potřebujeme góly. Dnes bohužel nepřišly. Teď si musíme vyhodnotit, jestli to bylo naší nepřesností, nebo podceněním, nedůsledností. My jsme tým, který se nesmí dovolit být takto nedůsledný v defenzivě, ani při zakončování,“ zakončil pro klubový web Smetana. Naopak jeho protějšek Miroslav Koubek své svěřence po utkání chválil.

Věřím v šíři kádru, míní Koubek

Pro nás je to významné a velmi cenné vítězství, na Baníku se nevyhrává každý den. Přijeli jsme se širším kádrem a o to víc si toho vítězství vážím. Velká řada hráčů základní sestavy dostala volno, nicméně my takhle ten pohár hrajeme od začátku a máme důvěru v kvalitu šíře kádru. Proto jsem rád, že kluci v dnešním výbušném zápase postoupili,“ prohlásil Koubek.

Zdroj: FC Hradec Králové, FC Baník Ostrava

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 131 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy