Baník je blízko zisku exotické posily. Bojovník Stronati zůstává minimálně do léta

Patrizio Stronati v dresu Baníku Ostrava. (zdroj: Tomáš Bednarz, wikimedia.org)

22 utkání. Právě tolik zápasů by měl ostravský Baník na jaře odehrát, navíc postoupil i do další fáze ligového poháru a proto je jasné, že sveřence Luboše Kozla čeká velmi náročný závěr sezóny. Právě proto by mohly pomoci jak posily, tak udržení stávajících hvězd. Zdá se, že obojí se vedení slezského velkoklubu povedlo. Důrazný obránce Patrizio Stronati zůstane v moravskoslezské metropoli minimálně do léta, rýsuje se navíc i příchod exotické defenzivní posily.

„Ukázal to, co jsme viděli už v tréninku. Že je silný a klidný na míči, že má dobrý centr,“ komentoval pro fcb.cz výkon teprve dvacetiletého Muhammeda Saleha v přípravném utkání kouč Luboš Kozel. Rodák z Gambie, který nastupuje na pravém kraji obrany, patří mezi nejlepší hráče estonské nejvyšší soutěže. Kvalitu prokázal i proti Prostějovu, ač trenér Kozel v něm vidí i nedostatky.

Kouč Baníku Luboš Kozel.(zdroj: wikimedia.org)

„Ještě jsem ho neviděl v nějakém sprintovém náběhu v maximální rychlosti, což je pro českou ligu zapotřebí. Ukázal ale kvalitu, fotbalový určitě je. Není to pro něj jednoduché. Přijede sem a po dvou dnech má něco ukázat. Určitě nebyl slabinou, spíše naopak. Na pravé straně, kde hrál, to fungovalo. Má smysl pro kombinaci, měl tam dvě zajímavé situace. Směrem do defenzivy ho ale zápas samozřejmě příliš neprověřil,“ uvedl pro fcb.cz.

Baník na pravé straně aktuálně postrádá jak zraněného Martina Filla, tak letní posilu Jana Jurošku. O tom, zda Sanneh okusí českou nejvyšší soutěž by se mělo rozhodnout do neděle. Naopak jasné je pokračování řízného stopera Patrizia Stronatiho v modrobílých barvách. I přes zájem z maďarské první ligy se nakonec majitel Baníku Václav Brabec rozhodnul pro setrvání středního obránce s italskými kořeny v klubu.

Muhammed Sanneh (vpravo) v dresu estonského Paide Linnameeskond. (zdroj: twitter.com/soccercafe1)

„Jsem samozřejmě rád. Se Ziem jsme o tom mluvili. Každý hráč se chce dostat do zahraničí a něco si vydělat. Jemu ty peníze neutečou. Je mu 26 let a já myslím, že v tomhle věku by hráč měl mít ještě i nějakou sportovní motivaci. A já nevím o tom, že by někdo, kdo odešel do Maďarska, se pak dostal ještě někam dál,“ přiznal pro fcb.cz Luboš Kozel. Podle něj maďarské soutěže navíc nemají takovou kvalitu jako české, i proto neočekává pokles Stronatiho formy.

„Zio to ale vzal tak, že nebude naštvaný, pokud v zimě neodejde. On to tak má nastavené, a to je dobře. Kdyby odešel teď, bylo by to pro nás i vzhledem k tomu brzkému startu jara hektické,“ zakončil.