Baník hlásí výrazné odchody. Mužstvo opouští zkušený záložník i obránce

                   

Ostravský Baník má za sebou rozporuplnou sezónu. Slezský klub se takřka od startu soutěže pod Lubošem Kozlem trápil, výsledky přišly až s příchodem nového kouče Ondřeje Smetany. Přesto tradiční velkoklub nemůže být s osmým místem spokojen, i proto hlásí řadu odchodů.

První z výrazných tváří, která opouští moravskoslezskou metropoli je pětatřicetiletý obránce Martin Fillo, který bude pokračovat ve své kariéře v dresu zlínského Fastavu. „Chci předeslat, že Martin pro Baník odvedl za ty tři a půl roku nesmírný kus práce. Nebylo to pro nás vůbec snadné,“ přiznal pro klubový web sportovní ředitel klubu Alois Grussmann ohledně odchodu bývalého hráče Viktorie Plzeň, Příbrami nebo anglického Brentfordu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Martinovi u nás během jara klesla minutáž a do toho se ozval Zlín s nabídkou dvouletého kontraktu pro hráče a pravděpodobně i většího herního vytížení. Nakonec jsme tedy dospěli k dohodě a hráč přestupuje do Zlína,“ dodal. Podle Filla, který za Baník odehrál 115 utkání dospěl čas k nové výzvě.

„Bylo super být po čtyři sezony součástí klubu, jako je Baník. Chtěl bych poděkovat všem, se kterými jsem měl tu čest v Baníku spolupracovat, děkuji vedení klubu v čele s panem majitelem Brabcem a samozřejmě fanouškům za skvělé zážitky. Baník zůstane navždy v mém srdci,“ prohlásil pro klubový web. Na zlínskou Letnou míří i sedmadvacetiletý záložník Robert Hrubý, který ač kmenový hráč Baníku loni působil v dresu Jablonce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Ozval se Zlín, který projevil zájem hráče získat na přestup, a poměrně rychle jsme sladili oboustranné představy o transferu,“ doplňuje Grussmann. Dlouhodobě se spekuluje i o odchodu pětadvacetiletého záložníka Daniela Holzera, o kterého má zájem Slovácko. Mužstvo kouče Martina Svědíka, který dříve v Ostravě působil, navíc hodlá před chystaným bojem o účast v Konferenční lize rozšiřovat kádr.

Do Uherského Hradiště by podle informací iSport.cz měl zamířit i třiadvacetiletý útočník Ondřej Šašinka, který již dříve na Slovácku hostoval. Tentokrát by však měl východomoravský klub možnost uplatnění opce na trvalý přestup. Naopak jedinou potvrzenou posilou kouče Ondřeje Smetany je jednadvacetiletý pravý obránce Muhammed Sanneh.

Gambijský reprezentant, který v Ostravě působil již na jaře, podepsal s klubem trvalý kontrakt. „Česká a estonská liga jsou rozdílné, nejdříve jsme hráče chtěli vidět, jak se popasuje s novým prostředím a způsobem hry, ale Mo tady bez problémů zapadl jak herně, tak charakterově. Je to perspektivní kluk, který se chce zlepšovat, a má pro to předpoklady. Proto jsme uplatnili i opci a Mo je tak už hráčem Baníku,“ míní pro fcb.cz Grussmann.

zdroj: fcb.cz, transfermarkt.com, isport.cz, fcfastavzlin.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články