Baník hlásí sedm odchodů: Kanonýr míří na Slovensko, pět hráčů oblékne sešívaný dres

Ostravský Baník zužuje svůj kádr pro nadcházející ročník. Slezský klub opouští hned sedm hráčů. Kam míří?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Ostravský Baník hlásí očekávané zúžení svého širokého kádru. Moravskoslezskou metropoli opouští hned sedm hráčů, kteří budou v nadcházející sezóně hostovat. Slovenskou nejvyšší soutěž v dresu MFK Skalica si zahraje jednadvacetiletý útočník Daniel Smékal, který v uplynulém ročníku zářil v třetiligové rezervě. Za ní si připsal ve 21 utkáních 18 branek a vysloužil si i jedenáct startů v A-týmu.

Z Baníku do Skalice

Dlouholetý mládežnický reprezentant by nyní měl sbírat herní vytížení na Slovensku vzhledem k přetlaku útočníků v kádru Baníku. „Skalica sháněla útočníka, takže by to mohlo být prospěšné pro všechny. Daniel může pravidelně hrát slovenskou ligu. My budeme jen rádi, pokud se více vyhraje, protože MSFL už přerostl a potřebuje těžší zápasy. Což by tohle angažmá přesně mělo splňovat,“ uvedl na stránkách klubu sportovní šéf Luděk Mikloško. Baník má podle něj navíc šanci si Smékala stáhnout zpět do kádru v zimní přestávce.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Na Hanou míří dvaadvacetiletý záložník Lukáš Ciencala, který bude hostovat v druholigovém Prostějově. Bývalý hráč Třince, pražské Dukly či Karviné tak stráví již šestý ročník ve druhé nejvyšší soutěži. Ve druhé lize bude nastupovat také proti pětici kmenových hráčů Baníku, kteří obléknou sešívaný dres. Enkláva ostravských mladíků totiž míří do nováčka druhé ligy SK Hanácká Slavia Kroměříž.

Mikloško: Chceme hráče posouvat

Klub ze třicetitisícového města má s Baníkem dlouhodobě přátelské vztahy, po přesunu do první ligy jej proto vyztuží hned několik mladých nadějí. Drtivá většina z nich patřila v uplynulém ročníku ke klíčovým hráčům třetiligového B-týmu ostravského klubu. Působení v dresu s červenou hvězdou na hrudi čeká jednadvacetiletého křídelníka Marka Jaroně, dvacetiletého stopera Davida Stokláska a rovněž dvacetiletého středopolaře z Nigérie Charlese Stanleyho Chukwudiho.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Do Kroměříže rovněž zamířil brankář Michal Gergera, který loni hostoval ve Frýdku-Místku a obránce Jan Fulnek, který působil ve Vyškově. Sportovní šéf klubu Luděk Mikloško již dříve deklaroval, že cílem hostování je zrychlení vývoje mladých talentů. „Některé hráče uvolníme na hostování, protože cítíme, že by u nás neměli takovou minutáž. Budeme se je snažit posunout jinam do ligy, nebo do druhé ligy. Tak, aby se vykopali a za půl roku nebo za rok, aby se mohli vrátit a být plnohodnotnou součástí týmu,“ uvedl před sezónou.

Je správným krokem uvolnit mladé talenty na hostování?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články