Baník hlásí posilu. Náhradou za Stronatiho má být stoper Sparty – SportyŽivě

Baník hlásí posilu. Náhradou za Stronatiho má být stoper Sparty

                   

Ostravský Baník hlásí nový příchod. Do moravskoslezské metropole míří stoper pražské Sparty, jehož přesun by měl být oficiálně realizován během několika následujících dní. Třiadvacetiletý David Lischka však pod Ondřejem Smetanou trénuje již nyní.
Jsem rád, že tady můžu přípravu začít. Vždycky je lepší, když ten hráč začne v týmu, ve kterém by měl potom hrát než pak v průběhu přípravy přecházet. Takže jsem rád, že jsem mohl hned v pondělí začít s Baníkem Ostrava. Většinu kluku jak v týmu, tak i v realizačním týmu znám. Takže to prostředí je pro mě docela známé,“ prohlásil pro klubový web Lischka, který se do Ostravy vrací po čtyřech letech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odchovanec Baníku již v mládežnickém věku zamířil do Jablonce, z něhož hostoval v Karviné, Varnsdorfu a krátce i v Ostravě. Poté přestoupil do pražské Sparty, kde ho však brzdila zejména častá zranění i výpadky formy. Restartovat kariéru by tak chtěl právě v dresu svého mateřského klubu, který po odchodu Patrizia Stronatiho do maďarského Puskáse postrádá středního obránce.

„Samozřejmě, jestli budu opravdu náhrada, to ještě čas ukáže. Věřím, že si svými výkony řeknu o to, že mě lidi budou aspoň trošku brát, jako brali Patrizia. Nejdřív ale budu muset ukázat na hřišti, že na to mám,“ prohlásil třiadvacetiletý stoper, který v lize zatím nasbíral 57 startů a před třemi lety získal ocenění Talent roku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Jednání bylo celkem rychlé. Když mi Baník zavolal, hned jsem řekl, že bych do Ostravy jít chtěl. Během čtyř dnů jsme se na všem dohodli, všechna jednání byla rychlá. Jsem rád, že to tak dopadlo. Baník pro mě byl priorita. Je to prostředí, ve kterém jsem vyrůstal. Bydlím na vesnici kousek od Ostravy, vím, jak ta vesnice Baníkem žije a jak žije Baníkem celé město. Takže jsem určitě rád, že v tomto klubu můžu být,“ prohlásil pro fcb.cz.

Baník po loňské osmé příčce hlásí velké změny v kádru. Klub opustil španělský záložník Pepe Mena, do Zlína pak odešli Robert Hrubý a Martin Fillo. Ondřej Šašinka bude spolu s Danielem Holzerem v nadcházející sezóně hájit barvy Slovácka, které bude bojovat o základní skupinu Evropské konferenční ligy. Jediným příchodem byl zatím podpis slovenského střelce Laca Almásiho z Ružomberoku.

zdroj: fcb.cz, sparta.cz, transfermarkt.com, sportyzive.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 236 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace