Baník hlásí dva odchody. Ostravu opouští zkušený stoper a nadějný krajní bek

                   

Ostravský Baník hlásí jen několik dní před startem nového ročníku nejvyšší soutěže dva odchody. Po přesunech Václava Procházky do Zlína a Arťoma Mešaninova do ruské Baltiky odcházejí i další dva obránci. Devětadvacetiletý Martin Šindelář se po dlouhém jednání upsal Karviné, třiadvacetiletý mládežnický reprezentant Matěj Helešic se přesouvá do Opavy.

„Martina jsme z Baníku chtěli získat, svými výkony nás přesvědčil. I on sám měl zájem u nás působit, což je pozitivní a důležité,“ prohlásil sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk. „Jsme rádi, že se jednání o jeho přestupu k nám povedla dotáhnout do úspěšného konce,“ dodal.

iMartin Šindelář. (zdroj: facebook.com/mfkkarvina)

Na pokračování v klubu se těší i sám Šindelář, který formou hostování odehrál za Karvinou poslední půlrok. „Konečně je to dořešené a jsem moc rád, že jsem natrvalo zpátky. S vedením klubu jsem byl domluvený a obě strany měly zájem pokračovat. Opakuji, mám radost, že je konečně jasno a mohl jsem se připojit k týmu,“ dodává obránce, který v podepsal tříletou smlouvu.

Šindelář si proti Baníku nezahraje

Šindelář však hned v prvním kole, kdy se Karviná utká proti jeho bývalému zaměstnavateli na hřišti neobjeví. „Druhá strana zcela splnila naše požadavky včetně toho, že transfer nabývá účinnosti od pondělka 24. srpna,“ uvedl výkonný ředitel Baníku Michal Bělák. „Martin se nicméně už smí zapojit do přípravy v novém klubu a rád bych mu jménem Baníku poděkoval za odvedené služby,“ dodává.

iMartin Šindelář (vpravo) bojuje s Milanem Škodou ve finále MOL Cupu. (zdroj: twitter.com/fcbanik)

Kmenovým hráčem Baníku už není ani Matěj Helešic, který se upsal Opavě. Třiadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant si však za Ostravany zahrál naposledy před třemi lety a poté dva a půl roku hostoval v Českých Budějovicích a Opavě. Slezský FC ho nyní získal na trvalo, Helešic podepsal tříletý kontrakt.

Trenér Kováč? Maximální spokojenost

„Poslední dva, tři roky strávil na hostování a jsem rád, že teď už jsem kmenovým hráčem Opavy. Dostávám tady příležitost hrát. Jsem rád, že to takhle dopadlo,“ řekl pro klubový web Helešic, který se těší i na spolupráce s novým koučem Slezanů Radoslavem Kováčem.

„Pod panem Kováčem jsem maximálně spokojený. Je komunikativní trenér, který se pořád s každým baví. Ví, co chce hrát a myslím, že to na naší hře bude poznat,“ pokračuje krajní obránce, který v nejvyšší soutěži nastoupil bezmála třicetkrát.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články