Baník čeká smrtící los, během dvou týdnů odehraje pět zápasů. Volných termínů bylo do března dost, smutní Kozel

                   

Ostravský Baník se připravuje náročný start do nové sezóny. Slezský klub, který v posledních šesti ligových kolech neprohrál a aktuálně okupuje sedmou příčku tabulky, se v průběhu dvou týdnů utká hned s pěti soupeři. Mimo pravidelná kola jej totiž čekají i dohrávky zápasů se Slováckem a Slovanem Liberec, které musely být vinou koronaviru odloženy.

„Řeknu na rovinu, že radost nám to úplně neudělalo,“ uvedl pro fcb.cz ostravský kouč Luboš Kozel. Jeho sveřence v listopadu zasáhla epidemie koronaviru a hygienická stanice se rozhodla uvalit na celý klub karanténu. Baník tak přišel o duely proti Slovácku a Slovanu Liberec, které bude muset dohrávat v lednových termínech. Ostravu navíc čeká i pražská Sparta, Viktoria Plzeň nebo nevyspytatelný Zlín.

i(zdroj: Tomáš Bednarz, wikimedia.org)

„Myslíme si, že volných termínů je do března ještě asi sedm nebo osm. Tam by se to taky dalo sehrát a myslím, že nebylo úplně nutné hrát to v tomto období za lednového počasí. Budeme hrát čtyřikrát doma, takže hřiště dostane taky zabrat. A i pro to mužstvo je to po pauze na úvod velice náročný program,“ pokračuje pro fcb.cz Kozel.

Baník má za sebou podzim dvou tváří. V prvních šesti kolech dokázal porazit jen nováčka z Pardubic a spekulovalo se i o odchodu kouče Luboše Kozla. Po čtyřgólové kanonádě v Příbrami se však mužstvo nese na vítězné vlně a mimo olomouckou Sigmu dokázalo v dalších kolech vždy zvítězit. Přesto je otázkou, jak Ostravští náročnou lednovou konfrontaci s týmy ze spičky tabulky zvládnou.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Ten začátek je brutální, protože v období od 17. ledna do konce ledna odehrajeme pět zápasů. To není jednoduchý start, ale musíme se s tím vyrovnat,“ dodává pro fcb.cz Luboš Kozel, který před několika dny oslavil rok na lavičce slezského klubu. Ten navíc může přivítat i posily. Po odchodu Milana Lalkoviče a Milana Jiráska je na zkoušce gambijský pravý bek Muhammed Sanneh, hrající v estonském Paide Linnameeskond.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?