Baník čeká po návratu slezské derby. Všechno jde stranou, jdeme vyhrát pro celou Opavu, burcuje Kováč

                   

Tradiční derby nesmiřitelných rivalů. Ostravský Baník se vynucené pauze vrací na fotbalové trávníky a hned jej čeká bojovné utkání proti Opavě, které nemá jasného favorita. Slezský FC sice prohrál poslední dva zápasy na Slovácku a s pražskou Slavií celkovým skóre 9:1, do souboje s Ostravou však půjdou svěřenci Radoslava Kováče maximálně vyhecovaní. „Kdo hrál derby, ví, o co jde. Všechno jde stranou. Pokud má někdo bratrance Baníkovce, nikoho to nezajímá,“ řekl pro sfc.cz Kováč.

„Je to největší regionální derby,“ pokračuje Kováč. „Hrajeme doma, takže je pro nás samozřejmě velká ztráta, že se hraje bez fanoušků. Moc nás to mrzí, ale nemůžeme to ovlivnit,“ dodává. Opava sice poslední dvě utkání nezvládla, přesto by se v případě vítězství Baníku bodově vyrovnala.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Modrobílé v posledních týdnech trápil koronavirus, i proto se tamní krajská hygienická stanice rozhodla dát ostravskému klubu stopku. „Není to jednoduchá situace. Člověk musí přemýšlet i nad tím, v jakém stavu jednotliví hráči jsou. Každý měl jiný průběh, někteří leželi doma s horečkami, a pro někoho je zase týden dostačující, protože měl průběh lehčí a v rámci možností se nějak sám udržoval. Tohle bude asi nejtěžší sladit,“ řekl pro fcb.cz kouč Luboš Kozel.

Baník přesto proti Opavě nutně potřebuje bodovat. Vedení před sezónou proklamovalo útok na pohárové příčky, zatím je však předvedená hra spíše zklamáním. Ostrava zvítězila jen dvakrát, proti nováčkovi z Pardubic a naposledy proti Příbrami. I přes náročnou rekonvalescenci však Kozel věří, že jeho svěřenci budou dostatečně odhodlaní na vítězství ve středočeské metropoli navázat.

„Myslím, že ten týden jsme využili maximálně, jak se dalo, a věřím, že budeme dobře připraveni,“ uvedl pro fcb.cz. „Poznáme to ale až v zápase. Podle tabulky se to nedá moc brát, bylo by to záludné,“ pokračuje. „O co menší herní praxi máme, o to větší odhodlání do hry by mohli hráči mít. Potřebujeme bodovat a budeme se o to snažit,“ dodává. Utkání začíná ve 14:00 a přímým přenosem ho vysílá O2 Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články