Baník se po půl roce rozloučil s anglickým asistentem trenéra Searlem. Co stojí za jeho koncem?

Působení anglického kouče Dannyho Searleho v Baníku Ostrava nemělo dlouhého trvání. Asistent trenéra Hapala se s FCB loučí už po půl roce.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Bývalého šéftrenéra akademie West Hamu přivedl v létě do Ostravy Luděk Mikloško, který ho znal z doby, kdy působil právě v organizaci kladivářů. „Jsem přesvědčen o tom, že Danny Searle pro nás bude obrovským přínosem,“ prohlásil v červenci šéf sportovní úseku Baníku Luděk Mikloško. Po půl roce se ale Searle s FCB rozloučil. Co bylo důvodem jeho konce?

Velmi obtížné rozhodnutí

Nejde o žádnou senzaci. Baník se dohodl se Searlem na ukončení spolupráce. Proč? „Danny nás požádal o uvolnění. Má určité rodinné problémy a vysvětlil nám, že momentálně by bylo velmi složité skloubit je s angažmá v tak velké vzdálenosti. Potřebuje teď být doma v Anglii. Dohodli jsme se tedy, že skončí. Rozešli jsme se jako přátelé, popřáli jsme mu, ať se mu vede v soukromém i fotbalovém životě a poděkovali mu za spolupráci,“ řekl šéf sportovního úseku Luděk Mikloško pro klubový web.

Po podzimní části je Baník Ostrava ve Fortuna lize na 6. místě.
iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Anglický trenér si práci v Baníku pochvaloval, pokračování ale podle něj nebylo možné. „Chci říct, že to pro mě bylo velmi obtížné rozhodnutí. Ale cítím, že teď opravdu potřebuji zůstat doma s mou rodinou. Chci Baníku poděkovat za vstřícnost i šanci, kterou jsem tu dostal. Celý klub se ke mně od první chvíle choval skvěle a speciální místo uvnitř ve mně si získali fanoušci, kteří jsou zkrátka ohromní. Baníku přeji jen to nejlepší,“ poznamenal Danny Searle.

A co posily?

Pokud vás zajímá dění v Baníku Ostrava, přečtěte si zde na webu SportyŽivě o zimní posile do obrany nebo o nigerijském útočníkovi, které získal FCB na hostování s opcí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články