Asistent pražské Slavie se vyjádřil k obviněním z rasismu. Plzeň nemá důkazy, zní z Edenu

Kontroverzní dohru přineslo utkání mezi pražskou Slavií a Viktorií Plzeň. Kolumbijský útočník Jhon Mosquera obvinil jednoho z trenérů sešívaných z rasismu, ten se nyní k celé situaci vyjádřil.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Vyhrocený šlágr mezi úřadujícím českým mistrem z Edenu a aktuálně vedoucím celkem ligové tabulky z Plzně přinesl řadu kontroverzních momentů, ale také tři červené karty pro hostující Viktorii. Jednu z nich obdržel v nastavení druhého poločasu také kolumbijský útočník Jhon Mosquera, který po utkání obvinil jednoho z asistentů pražské Slavie Pavla Řeháka z rasismu. Ten se nyní k celé situaci vyjádřil.

Plzeňského hráče Jhona Mosqueru jsem nikdy neoznačil slovem „monkey“, ale ani žádným jiným výrazem, který by mohl vyvolat jakýkoli rasistický dojem či by měl jakýkoli rasistický podtext. V průběhu hráčské kariéry jsem působil několik let v zahraničí, mezi hráči a trenéry jiných národností a různých kultur mám mnoho celoživotních přátel, nejsem rasista a rasismus odsuzuji,“ uvedl Řehák v prohlášení.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Podle slov dlouholetého asistenta sešívaných Mosquera lže, oba aktéři údajné situace se totiž podle něj na hřišti nesetkali. „Neudělal jsem to, a protože jsem se k němu v průběhu zápasu nikdy nepřiblížil na bližší vzdálenost než cca 15 metrů, pak pokud bych to skutečně udělal, tak by takovýto můj výraz nejen zachytily kamery nebo ruchové mikrofony, ale velmi dobře by jej také museli slyšet mí kolegové na lavičce a v mém bezprostředním okolí,“ dodal s tím, že je v případě pokračování kauzy připraven se soudit.

Neexistují důkazy, zní z Edenu

Podle oficiálního vyjádření pražské Slavie navíc Viktoria Plzeň nemá o celé události žádné důkazy. „V této souvislosti bychom však rádi uvedli, že první výsledky našeho interního šetření neposkytly jakoukoliv indikaci toho, že by k podobnému jednání mohlo dojít. Samotní představitelé FC Viktoria Plzeň při odjezdu ze stadionu v Edenu uvedli, že pro tvrzení o rasismu nemají žádné důkazy,“ uvedl klub z Edenu na svých webových stránkách.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je pro nás složitě představitelné, že hráč Jhon Mosquera nereagoval na takto závažnou urážku, ke které mělo dojít v průběhu zápasu, okamžitě po jejím vyslechnutí. Nerozumíme tomu, proč ji nezmínil ve chvíli, kdy podával ruku trenérovi Jindřichu Trpišovskému ani rozhodčímu, u kterého se při odchodu dlouze zastavil. O poskytnutí záběrů požádáme O2 a oslovíme další svědky této události,“ doplňuje klub, který navíc dává incident do souvislosti s chováním Kolumbijce v průběhu utkání,

Při vyšetřování celé situace bohužel musíme vzít v potaz i nepřípustné chování hráče Jhona Mosquery v průběhu druhého poločasu, a to jak ve vztahu k surové a nebezpečné hře, kterou se prezentoval, tak k jeho zastavení u rozhodčího, kterému nepokrytě naznačoval, že zápas byl ze strany rozhodčích zkorumpován,“ stojí v prohlášení.

Zdroj: SK Slavia Praha, SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní