Arsenal v budoucnosti bude skutečným uchazečem o titul, přiznal Guardiola

Mikel Arteta (vlevo) spolu s Pepem Guardiolou. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Pep Guardiola a Mikel Arteta. Dvojice, která vedla anglický Manchester City k historickým úspěchům, se opět setkává v jiné roli. Artetův Arsenal bojuje o účast v pohárech, aktuálně je však až desátý. Přesto podle je Guardioly vedení jeho bývalého kolegy správné a Gunners budou v nadcházejících sezónách jasným uchazečem o mistrovský titul.Z toho, co jsem viděl v posledních dvou týdnech hrál Arsenal každý zápas lépe než soupeř,“ prohlásil pro BBC Sport.

„Náš sen jako manažerů je dosahovat výsledků, hrajeme, abychom dosáhli toho, co chceme. Občas vyhrajete, občas prohrajete, to nejde kontrolovat. Když vezmeme skutečně všechny utkání Arsenalu za poslední měsíc, vždy byli lepší než soupeř – říkají to i analýzy jejich držení míče v utkání nebo tvorbě šancí,“ míní Guardiola, jehož Manchester City vyhrál posledních šestnáct ligových zápasů a míří za rekordem.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ten drží právě Arsenal, který v sezóně 1998/99 zvítězil hned devatenáctkrát v řadě. Přesto bude podle španělského stratéga nedělní utkání velmi náročné. „Budeme muset předvést výborný výkon, hrát tak dobře, jak umíme s míčem a nastavovat správně tempo utkání, protože mají výjimečné složení kádru. Jejich finální trojice je plná energie, Emile Smith Rowe, Bukayoko Saka a Pierre-Emerick Aubameyang jsou neskuteční, i proto považuju Arsenal v budoucnosti skutečným uchazečem o ligový titul,“ dodává Guardiola.

Obtížné utkání však čeká i Mikela Artetu a jeho svěřence, kteří z posledních pěti ligových kol dokázali vyhrát jen dvakrát a pohárové příčky se jim vzdalují. Na páté respektive čtvrté místo ztrácejí již osm bodů. Přesto španělský stratég, který v minulosti působil nejen v dresu Gunners, ale i Evertonu nebo Realu Sociedad san Sebastian nepochybuje o síle a kvalitě soupeře.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„To, co se jim v uplynulých měsících povedlo je reakce na náročné momenty. Velké týmy tohle dělají, pokus všichni pochybují o jejich schopnosti bojovat o titul, musí ukázat, jakým týmem jsou,“ přiznal pro britský deník Goal. !A oni na tuto kritiku reagovali skutečně pozitivním způsobem, sjednotili se a dělají to nejlepší – předvádějí konzistentní výkony a velmi pohodlně vítězí,“ tuší Arteta.

Podle něj aktuálně na evropské scéně neexistuje celek s lepší formou, než právě Sky Blues „Myslím si, že jsou aktuálně nejlepším týmem v Evropě pro tento moment. Způsob jejich vystoupení, jakým způsobem ovládají fotbal a konzistentně drží výsledky, to všechno z nich bezpochyby dělá ty nejlepší,“ dodává. Utkání obou celků začíná v 17:30 a přímým přenosem jej vysílá Premier Sport.