Arsenal přepisuje dějiny! Do svých řad přivedl nejdražší posilu své historie

i Foto: talksport.com
                   

Rekordy jsou od toho, aby se přepisovali! Tomuto rčení v posledních dnech dostál také londýnský Arsenal, který do svých řad přivedl dosud nejdražší posilu v historii klubu. Fotbalistou, za nějž Kanonýři zaplatili bezmála dvě miliardy korun, se stal čtyřiadvacetiletý útočník Nicolas Pepé z francouzského Lille. Jelikož je ovšem částka za reprezentanta Pobřeží Slonoviny skutečně vysoká, dohodli se kluby na splátkovém kalendáři. Arsenal tak znovu potvrdil svou pověst spořivého klubu, který za posily prostě bezhlavě neutrácí. Čím Pepé svého nového zaměstnavatele tak oslnil? Čekají se od něj velké věci!

Dvě sezóny ve Francii dopadly na jedničku

Rodák z francouzského Mantes do velkého fotbalu nakoukl již v ročníku 2016/2017, kdy kopal za tým Angers. Tehdy odehrál v Ligue 1 třiatřicet zápasů, z nichž odešel se ziskem tří branek. Jelikož na hřišti předváděl kvalitní výkony a své spoluhráče výrazně převyšoval, vysloužil si od sezóny následující angažmá v předním klubu z Francie. Lille mu dalo šanci nastoupit do většiny soutěžních utkání a Pepé jim důvěru oplatil třinácti brankami.

V dosud posledním ročníku 2018/2019 si již na konto připsal dalších dvaadvacet, stal se druhým nejlepším kanonýrem soutěže a k tomu navíc přidal ještě jedenáct asistencí. Ačkoli se Pepé narodil ve Francii, kvůli smíšenému původu se rozhodl reprezentovat Pobřeží Slonoviny, kde letos odehrál své první tři zápasy. Netrvalo dlouho a kolem šikovného střelce začalo kroužit hned několik evropských velkoklubů. Největší štěstí měl nakonec Arsenal, který jej neváhal přivést jako svou čtvrtou letní posilu a k tomu za dosud největší peníze, jež za hráče kdy zaplatil!

Arsenal je na přestupovém trhu překvapivě aktivní

Nikdy nebývalo zvykem, že by se londýnský Arsenal během letního přestupového okénka nějak zvlášť rozjížděl. Posily sice přiváděl, ale spíše sporadicky a navíc za drobnější peníze. Klub je totiž jedním z mála těch, které nejsou ve finančních problémech ani dluzích a za to vděčí především své přestupové politice a zodpovědnému nakládání s rozpočtem. Letos do svých řad přivedl už čtyři fotbalisty – Brazilce Gabriela Martinelliho, Daniho Ceballose z Realu Madrid, obránce Williama Salibu a nyní právě útočníka Nicolase Pepého. Ten výrazně překonal loňský příchod Pierrea-Emericka Aubameyanga, za něhož vedení Kanonýrů zaplatilo německého Dortmundu 56 milionů liber, což je o 16 milionů liber méně.

Jelikož jsou ovšem dvě miliardy korun opravdu hodně a Arsenal nehodlá tolik peněz utratit najednou, dohodl se s francouzským Lille na splátkovém kalendáři. První „poplatek“ by měl na bankovním účtu Lille přistát v nejbližších dnech a očekáván je ve výši 20 milionů liber. Další čtyři splátky jsou ovšem ve hvězdách, na veřejnost dosud nepronikly. Vyplatí se Arsenalu tato drahá investice? Fanoušci lačnící po úspěších by jistě řekli, že ano! Střelce totiž klub hledá již dlouhá léta a zatím se stále nedaří najít ideální variantu.

Foto: talksport.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články