Arsenal může zase zářit. Chci s ním vyhrát Ligu mistrů, prohlásil po přestupu z Chelsea Willian

(twitter.com/arsenal)

Dvaatřicetiletý Brazilec Willian se po sedmi letech stěhuje ze Stamford Bridge. V Londýně však zůstává, jeho služby získal Arsenal. Na Emirates Stadium podepsal tříletou smlouvu a s Gunners má velké plány. „V Chelsea jsem byl sedm let a vyhrál jsem všechno, chybí mi jen Liga Mistrů,“ řekl pro britský deník The Sun. „Doufám, že díky tomuhle přesunu získám nejen další titul v Premier League, ale taky právě tu jedinou trofej, která mi chybí,“ dodal sebevědomě.

Kouč Frank Lampard o pokračování angažmá Williana v kádru stál, Chelsea však nebyla ochotna křídelníkovi nabídnout dlouholetou smlouvu. „Všichni ví, jaké problémy ohledně prodloužení kontraktu tam nastaly. V Chelsea mi v třiadvaceti nechtěli dát tříletou smlouvu,“ řekl Brazilec. „Myslel jsem, že jsem dokázal, že mám stále skvělou kondici, že jsem v nejlepší formě a zasloužím si dlouholetou smlouvu,“ pokračuje.

(zdroj: chelseafc.com)

„Lampard chtěl abych zůstal. Díky tomu jsem se dostal jsem se do sestavy víckrát, než jsem očekával,“ uvedl. „Předtím jsem totiž hrál dva zápasy a pak jsem čekal na lavičce. Vím, že je to součást fotbalu, ale chtěl jsem víc hrát,“ míní. „Lampard do mne vložil spoustu důvěry a já věřím, že jsem ji splatil,“ dodává na adresu kouče Blues.

Arsenal? Dobré rozhodnutí

Bývalý hráč Šachťaru Doněck nebo ruské Machačkaly věří, že ve svém novém působišti uspěje. „Arsenal mi dal to, co jsem chtěl a vím, že udělal dobré rozhodnutí. Můj věk není nic podstatného. Když se podíváte okolo, dnešní hráči můžou být na top levelu i v 35 letech. Pro mě to není problém,“ věří si Willian.

„Arsenal je jedním z největších klubů na světě a vím, že měním jeden velký klub za jiný. Stále se od nás, že budeme útočit na tituly,“ ví dvojnásobný vítěz Premier League. „Vím, že se ode mne očekává, že budu tahounem, protože jsem sbíral úspěchy i v Chelsea. Věřím, že Arsenal může zase zářit,“ přiznává.

Willian v reprezentačním dresu, ve kterém nastoupil sedmdesátkrát. (zdroj: twitter.com/swuawkanews)

Chce uspět i na reprezentační úrovni. „Mám před sebou ještě spoustu utkání v brazilském národním týmu, chci se dostat na příští Mistrovství světa. Pokud se mi bude v Arsenalu dařit, věřím, že se na něj dostanu,“ dodal.

Willian je třetí letní posilou Gunners. Již dříve přišel jako volný hráč na Emirates Stadium pravý bek Cédric Soares, který dříve působil v Southamptonu a stoper Pablo Marí z Flamenga. Podle spekulací pak do Arsenalu může zamířit třeba čerství vítěz Ligy mistrů s Bayernem Mnichov Thiago Alcantara nebo stoper Valencie Gabriel Paulista.