Ani Real Madrid, ani Manchester City. Antonín Panenka prozradil, jaké je nejlepší mužstvo Evropy a radí Messimu odchod

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

V prosinci oslavil již dvaasedmdesáté narozeniny, přesto se stále vyzná ve fotbale jako málokdo. Autor legendárního vršovického dloubáčku a evropský šampión z roku 1976 Antonín Panenka prozradil, jaké je podle něj nejlepší mužstvo současnosti. Ukázal na celek z Mnichova, který jen před několika dny získal dodatečně, teprve jako druhý celek planety, svou šestou trofej ze sezóny 2019/2020.

„Bayern má všechno potřebné – bojovnost, tvrdost, pohyb, běhavost, dobré hlavičkáře, světového zakončovatele… A velmi silnou lavičku. Právem mu patří titul nejlepšího týmu světa,“ prohlásil Panenka pro slovenský server webnoviny.sk na adresu svěřenců kouče Hanse-Dietera Flicka. Zároveň jedním dechem dodává, že na hru mnichovského mužstva se vždy dobře dívá, protože bavorský celek chce za každých okolností hrát fotbal.

(zdroj: reuters.com, Andreas Gebert)

„Takticky nezdržují a nepřihrávají si s brankářem, jako jiné mužstva,“ doplňuje. Přiznává však, že se mu líbí i hra anglických, španělských i francouzských týmů. „Mám rád i Real Madrid, Barcelonu, Paris Saint-Germain, kluby z Manchesteru nebo Chelsea. Na těch se mi líbí, že netaktizují a jdou vždy jen za vítězstvím,“ dodává člen prestižního Klubu ligových kanonýrů a dlouholetý hráč Bohemians Praha.

Fotbal stále sleduje naplno, proto promluvil i o dvou nejzářivějších hvězdách poslední dekády, tedy portugalskému útočníkovi Cristianu Ronaldovi z Juventusu a argentinskému střelci Lionelu Messimu z Barcelony. Právě Portugalec, který před několika týdny překonal rekord bývalého reprezentanta Československa Josefa Bicana, je podle něj fotbalovým velikánem.

Cristiano Ronaldo (v černobílé) proti Lionelu Messimu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Je to fotbalista, který spadl z Měsíce. Při takové konkurenci a fyzické, silové přípravě všech hráčů prakticky platí, že dá branku, kdy chce. Je to opravdu vyjímečný fotbalista,“ uvedl. Promluvil i o Lionelu Messim, kterému v létě končí smlouva a spekuluje se o tom, že poprvé v kariéře opustí španělskou Barcelonu a bude pokračovat v kariéře v dresu Manchesteru City nebo Paris Saint-Germain.

„Podobně jako Ronaldo je to výjimečný hráč. Do Barcelony přišel už jako mládežnický fotbalista, na něm stojí a padají výsledky mužstva. Po fotbalové stránce by mu ale možná jistým způsobem prospělo, kdyby změnil klub,“ dodává Panenka pro portál webnoviny.sk.