Ani Real Madrid, ani Manchester City. Antonín Panenka prozradil, jaké je nejlepší mužstvo Evropy a radí Messimu odchod

                   

V prosinci oslavil již dvaasedmdesáté narozeniny, přesto se stále vyzná ve fotbale jako málokdo. Autor legendárního vršovického dloubáčku a evropský šampión z roku 1976 Antonín Panenka prozradil, jaké je podle něj nejlepší mužstvo současnosti. Ukázal na celek z Mnichova, který jen před několika dny získal dodatečně, teprve jako druhý celek planety, svou šestou trofej ze sezóny 2019/2020.
„Bayern má všechno potřebné – bojovnost, tvrdost, pohyb, běhavost, dobré hlavičkáře, světového zakončovatele… A velmi silnou lavičku. Právem mu patří titul nejlepšího týmu světa,“ prohlásil Panenka pro slovenský server webnoviny.sk na adresu svěřenců kouče Hanse-Dietera Flicka. Zároveň jedním dechem dodává, že na hru mnichovského mužstva se vždy dobře dívá, protože bavorský celek chce za každých okolností hrát fotbal.

iZdroj fotografie: Reuters

(zdroj: reuters.com, Andreas Gebert)

„Takticky nezdržují a nepřihrávají si s brankářem, jako jiné mužstva,“ doplňuje. Přiznává však, že se mu líbí i hra anglických, španělských i francouzských týmů. „Mám rád i Real Madrid, Barcelonu, Paris Saint-Germain, kluby z Manchesteru nebo Chelsea. Na těch se mi líbí, že netaktizují a jdou vždy jen za vítězstvím,“ dodává člen prestižního Klubu ligových kanonýrů a dlouholetý hráč Bohemians Praha.

Fotbal stále sleduje naplno, proto promluvil i o dvou nejzářivějších hvězdách poslední dekády, tedy portugalskému útočníkovi Cristianu Ronaldovi z Juventusu a argentinskému střelci Lionelu Messimu z Barcelony. Právě Portugalec, který před několika týdny překonal rekord bývalého reprezentanta Československa Josefa Bicana, je podle něj fotbalovým velikánem.

iZdroj fotografie: Reuters

Cristiano Ronaldo (v černobílé) proti Lionelu Messimu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Je to fotbalista, který spadl z Měsíce. Při takové konkurenci a fyzické, silové přípravě všech hráčů prakticky platí, že dá branku, kdy chce. Je to opravdu vyjímečný fotbalista,“ uvedl. Promluvil i o Lionelu Messim, kterému v létě končí smlouva a spekuluje se o tom, že poprvé v kariéře opustí španělskou Barcelonu a bude pokračovat v kariéře v dresu Manchesteru City nebo Paris Saint-Germain.

„Podobně jako Ronaldo je to výjimečný hráč. Do Barcelony přišel už jako mládežnický fotbalista, na něm stojí a padají výsledky mužstva. Po fotbalové stránce by mu ale možná jistým způsobem prospělo, kdyby změnil klub,“ dodává Panenka pro portál webnoviny.sk.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?