Anglii trápí před evropským šampionátem stejné starosti jako český národní tým

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Druhé přípravné utkání má za sebou před evropským šampionátem výběr Anglie. Svěřenci kouče Garetha Southgatea, které čeká v základní skupině i český národní tým, však zatím zdaleka nepředvádějí oslnivé výkony a proti Rumunsku zvítězili jen díky proměněné penaltě.

Již v neděli čeká Albion na domácím hřišti v anglickém Wembley souboj proti Chorvatsku, na načasování ideální formy však svěřenci trenéra Southgatea stále čekají. Stejně jako český národní tým je trápí zejména defenziva. Nedaří se jim však ani v ofenzivní fázi, což hubený výsledek proti Rumunsku demonstruje. Jediný gól utkání vstřelil z penalty v 68. minutě Marcus Rashford.

iKouč Anglie Gareth Southgate. Zdroj fotografie: Depositphotos

Druhý pokutový kop o deset minut později navíc zahodil záložník Liverpoolu Jordan Henderson. „Nelíbila se mi naše hra bez míče, nebyli jsme disciplinovaní ani v obraně. Naše návraty do defenzivy nebyly dost dobré, což znamenalo, že záložní řada byla rozhozená a obránci museli mockrát řešit nepříjemné situace nebo být v prostorech, kde by normálně neměli,“ kritizoval výkon po utkání kouč Southgate, který vede reprezentaci čtvrtým rokem.

Bezpochyby na tom můžeme pracovat, tak, abychom nenabízeli soupeřům tolik šancí. Nemůžeme dát soupeři tolik šancí, jako jsme darovali Rumunsku a neočekávat, že je využijí. Můžeme se zlepšovat zejména v malých detailech, poučit se z utkání a hrát disciplinovaněji,“ pokračuje padesátiletý kouč a doplňuje, že Anglie nebude mít na turnaji stabilní základní sestavu.

Nejlepší tým, který můžeme nasadit proti Chorvatsku není tým samým týmem, který je nejlepší pro utkání se Skotskem. Musíme si být jistí, že vždy nastoupí ta pravá sestava. Samozřejmě já s mým asistentem jsme monitorovali hráče v posledním roce velmi podrobně a i přesto, že se můžeme z předchozích utkáních poučit, jsou věci, které vídáváme dlouhou dobu,“ dodává.

Otázkou tak zůstává v jakém složení nastoupí jeho sveřenci k závěrečnému utkání skupiny proti českému národnímu týmu, které se uskuteční 22. června.

zdroj: goal.com, livesport.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články