Fotbalový fanoušek dostal v Anglii neuvěřitelný trest. Co provedl a jak reagoval?

Potrestaný fanoušek může na fotbal zapomenout. Od klubu dostal doživotní zákaz vstupu na stadion a nesmí ani na venkovní zápasy. Co provedl?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O tvrdé tresty pro fotbalové fanoušky není na ostrovech nouze. Například za vběhnutí na hrací plochu v průběhu zápasu, rvačky, ale také třeba za použití pyrotechniky na stadionech. Druholigový Preston North End potrestal jednoho příznivce doživotním zákazem vstupu na stadion. Fanoušek nesmí ani na venkovní utkání jeho oblíbeného klubu. Co provedl? Napsal jen několik komentářů na Twitteru, trest přišel za urážlivý tweet o královské rodině.

Smrt pro celou královskou rodinu?

Anglický deník The Guardian přinesl zprávu, že ve smazaném tweetu bylo napsáno, že optimálním způsobem, jak ukončit týden, by bylo, kdyby celá královská rodina zemřela cestou na královnin pohřeb. V dalším příspěvku se fanoušek ptal, zda bude vyhozen ze stadionu za bučení během minuty ticha. Napsal také o nacistickém pozdravu na počest královny Alžběty II. Ve všech těchto tweetech označil oblíbený klub, který má na Twitteru více než 127 tisíc sledujících.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Preston North End nejprve situaci nezveřejňoval a zástupci klubu fanouškovi v zatelefonovali a napsali mu také dopis. Na veřejnost se příběh dostal až později, kdy fanoušek umístil tento dopis na Twitter. Klub poté vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že respektuje právo každého jednotlivce na svobodu slova a osobní názory. Zároveň vysvětlil, proč se rozhodl fanouška potrestat.

Za hranicí přijatelnosti

„V tomto konkrétním případě se na veřejnost dostala série tweetů, která byla spojena s naším fotbalovým klubem. Jeden konkrétní tweet, který byl mezitím smazán, překročil hranici přijatelnosti a kvůli spojení s námi jako klubem byl vydán zákaz vstupu na stadion,“ stálo v prohlášení. A co obsahoval zmiňovaný dopis poslaný klubem?

iZdroj fotografie: Depositphotos

„V důsledku vašich komentářů si Preston North End nepřeje být s vámi spojován, a proto dostáváte doživotní zákaz vstupu. Vaše permanentka a klubový účet byly zablokovány. Policie byla o této skutečnosti informována. Tento zákaz se rovněž vztahuje na váš vstup do všech prostorů klubu včetně obchodu, pokladny a na nákup nebo získání jakýchkoli vstupenek na venkovní zápasy. O zákazu budou rovněž informovány všechny fotbalové kluby, na jejichž stadionech Preston bude hrát venkovní utkání,“ dozvěděl se šokující verdikt fanoušek.

A co na to potrestaný fanoušek?

Lilywhites přitom podporuje 34 let. Poprvé je viděl naživo v zápasu s Boltonem v roce 1988. „Kdyby mě klub požádal o omluvu, hned bych se omluvil. Vím, že to bylo nevkusné, proto jsem to smazal,“ cituje server LancsLive fanouška, který se chce obrátit na poradce majitele klubu Petera Ridsdala. Myslí si, že byl tak tvrdě potrestán, protože se rodina Hemmingsových (majitel klubu) zná s královskou rodinou. „Myslím si, že žádný jiný klub by to neudělal,“ dodal fanoušek.

Souhlasíte s doživotním trestem pro fanouška?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články