Alexis Sánchez poprvé za Inter: Nejdřív parádní branka, posléze simulace a vyloučení

i Foto: metro.co.uk
                   

Alexis Sánchez se poprvé od svého přesunu z Manchesteru United do italského Interu Milán objevil v základní sestavě a okamžitě kolem něj bylo rušno. Nejdříve se v první polovině hry postaral o úvodní branku hostujícího celku, k níž přispěl šťastnou tečí. Posléze se do sítě Sampdorie trefil i svépomocí. V polovině druhé ovšem poměrně rychle obdržel druhou žlutou kartu za nasimulovaný pád a musel předčasně do sprch. Svým vystoupením tak nejdříve poslal fanoušky do extáze a následně si je proti sobě popudil nesportovním chováním, pro které není v moderním fotbale místo.

Povedená premiéra s trpkým závěrem

Třicetiletý rodák z Chile se po přesunu z londýnského Arsenalu do Manchesteru United propadl do ligového průměru a mnohdy ani této úrovně nedosahoval. Fanoušci „Red devils“ hledali po dvou nepovedených sezónách viníky a právě jméno Alexise Sáncheze z jejich úst často zaznívalo. Z klubu proto na sklonku letního přestupového období odešel do Itálie, konkrétně k týmu, který ještě před ním posílil další bývalý hráč United – Romelu Lukaku. Vedení Interu Milán se domnívalo, že jejich vzájemná spolupráce by mohla přinést klubu úspěch.

Sánchez dosud nastoupil do tří zápasu Serie A, dvakrát se na hřiště ovšem dostal jen coby střídající hráč. Na svůj debut v základní sestavě si musel počkat až do posledního zářijového víkendu. Ze začátku to vypadalo, že lépe se na duel vyspat nemohl. Ve dvacáté minutě prvního poločasu se dostal do dráhy střely spoluhráče Stefana Sensiho a poté, co plachtící balón změnil dráhu letu, skončil až za zády brankáře Sampdorie Janov. O 120 sekund později se Inter radoval podruhé a znovu zásluhou Sáncheze.

Útočník se dostal ke střele na hraně ofsajdu a ačkoli se mu střela nijak zvlášť nepovedla, stejně nakonec skončila mezi třemi tyčemi. Více branek už první poločas nepřinesl, pouze Sánchez si nechal udělit žlutou kartu za podražení soupeře.

Druhý poločas z říše těch nejhorších nočních můr

Favorité z Milána nastoupili do druhého poločasu s vědomím toho, že nad svým soupeřem mají jasnou brankovou i herní převahu. Jenže tato radost dlouho netrvala. O to se postaral znovu nejviditelnější hráč na hřišti Alexis Sánchez, který se ve 46. minutě nechal trestuhodně vyloučit za to, že ve vápně soupeře nasimuloval pád a byl hlavním rozhodčím poslán do sprch. Inter se tak musel začít strachovat, protože hrát 44 minut o deseti je výkon na hranici možností.

Sampdorie po dalších deseti minutách hry snížila manko po střele českého želízka v ohni Jakuba Jankta a ačkoli se snažila obrátit vývoj zápasu se svůj prospěch, Inter nakonec přidal pojistku z kopačky Roberta Gagliardiniho. Milánský trenér Conte se po zápase těšil z cenného vítězství i houževnatosti svých svěřenců:

 „Tento klíčový moment (Sánchezovo vyloučení) by jiné kluby zničil, ale hráči nepřestali bojovat a dokázali zápas dovést do zdárného konce. Na hřišti jsme dominovali, i když hra o deseti nebyla vůbec jednoduchá. Nastalo riziko, že hráči začnou kolabovat, ale přesto se drželi úloh a prokázali, že po mentální stránce kráčíme správnou cestou.“

Sánchez tak zažil velmi rozporuplnou premiéru a může jej alespoň těšit, že během jednoho zápasu v základní sestavě Interu dokázal vyrovnat svůj gólový přínos v minulém ročníku za Manchester United.

Foto: metro.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí