Alex Král se možná bude znovu stěhovat, sleduje jej Anglie

Foto: espn.com

Přestup talentovaného Alexe Krále zamával na konci léta českým fotbalovým prostředím. Jednadvacetiletého záložníka Slavie ulovil bohatý Spartak Moskva, který za něj utratil druhou nejvyšší částku v historii tuzemské fotbalové soutěže. Ačkoli se Spartak momentálně nachází v herní i výsledkové krizi, o Krále je v zahraničí zájem i nadále. Podle zákulisních zdrojů by jej mělo sledovat hned několik anglických klubů a nejžhavějším kandidátem je Everton. Ten si však může nechat zajít chuť…

Král zažil poměrně složitou cestu do základní sestavy

Alex Král přestoupil do Spartaku Moskva a v prvních duelech dostal šanci ukázat svůj talent v základní sestavě. I když rozhodně nezklamal, během září toho mnohem více proseděl na lavičce náhradníků. Trenér Oleg Konorov ale nakonec pookřál a výsledkem toho je, že rodák z Košic zatím v říjnu nechyběl na hřišti ani na jednu jedinou minutu. Na branky či gólové asistence zatím stále čeká, nicméně výkony podává stabilní a hlavně kvalitní, takže do konce podzimní části soutěže by o své místo neměl přijít.

Alex Král samozřejmě patří také do reprezentačního výběru Jaroslava Šilhavého a protože v národních barvách odvádí skutečně skvělou práci, dostal se do hledáčku anglických klubů. Nejvýraznějším zájemcem o jeho služby je údajně Everton. Tradiční účastník Premier League byl uchvácen Královými výkony v dosud posledních zápasech reprezentace, kdy nastoupil proti výběrům Anglie a Severního Irska.

Everton si na Krále musí počkat

Ačkoli by prý Everton o české želízko v ohni skutečně stál, momentálně je přestup nereálný. Proč? Král totiž se Spartakem Moskva podepsal pětiletý kontrakt, v němž je navíc stanoveno, že vzhledem k rozsáhlé investici (310 milionů korun) může odejít teprve po roce ve službách ruského velkoklubu. Navíc je jasné, že Spartak si za něj řekne o nemalé peníze, takže je otázkou, jestli bude Everton i posléze ochotný jednat.

Dosavadní cesta Alexe Krále

Alex Král prošel mládežnickými kategoriemi Brna a později Slavie Praha. První ligové zkušenosti ovšem posbíral v průměrných Teplicích. Tam působil po dobu jednoho roku, odehrál 43 zápasů a jednou dokonce rozvlnil soupeřovu síť. V roce 2018 se tedy přestěhoval do Slavie, která na něm a Tomáši Součkovi postavila záložní řady. Ani v Praze ovšem Král dlouho nevydržel, protože jak jsme předeslali již v předchozích pasážích, letos zamířil na premiérovou zahraniční misi.

Foto: espn.com