Alex Král po výhře nad Izraelem. Máme co zlepšovat, šance si vytváříme a je to jen o tom je proměnit

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Čeští reprezentanti zvládli předposlední duel Ligy národů proti Izraeli. Ve Štruncových sadech se trefil už v 7. minutě Vladimír Darida a jedinou brankou v utkání rozhodl. Přesto herně nemohl být lodivod národního týmu Jaroslav Šihlavý příliš spokojen, ve druhé půli byli jeho svěřenci bezzubí a po červené kartě Abd Elhameda nedokázali vítězství potvrdit. 

„Všichni cítíme, že rozdíl tam byl. V prvním poločase jsme byli o něco víc aktivnější než v tom druhém. Ale myslím si, že to bylo hodně dané výsledkem,“ myslí si defenzivní záložník Alex Král.

„Nicméně hru můžeme ve druhém poločase, zvlášť když vedeme 1:0, kontrolovat o něco líp. Tohle je věc, na které když zapracujeme, tak to bude dobré. Máme co zlepšovat do dalšího zápasu, ale celkově myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Hráli jsme vysoko, jak jsme chtěli,“ dodal na pozápasové tiskové konferenci.

iZdroj fotografie: Pixabay
(zdroj fotografie: Pixabay)

Tři body jsou nejdůležitější, ví Král

Češi si v závěru zahráli proti deseti, devět minut před koncem byl totiž po hře rukou vyloučen hostující obránce Hatem Abd Elhamed. Sveřenci Jaroslava Šilhavého přesto nedokázali těsné vedení navýšit. „Nevím, čím by to mělo být. Šance si vytváříme a je to jen o tom je proměnit. Některé zápasy předtím jsme zvládli i s dvěma třemi brankami, v poslední době to bylo 1:0. Ale výhra je výhra. Získáváme tři body, to je pro nás nejdůležitější,“ prohlásil Král.

i(zdroj fotografie: Pixabay)

Národní tým má stále šanci postoupit, první Skotové totiž nečekaně padli na Slovensku. „Rozhodně nám výhra Slovenska udělala radost, protože máme pořád šanci postoupit z prvního místa,“ dodává dvaadvacetiletý záložník. Potřebovali jsme to. Ale pro nás se nic extra nemění, chtěli jsme a pořád chceme vyhrát oba zápasy. Jdeme si pro další tři body,“ burcuje. Už ve středu se totiž čeští reprezentanti utkají v posledním utkání tohoto turnusu Ligy národů právě se Slovenskem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články