Adrián Gula skončil na lavičce Viktorie Plzeň. Mužstvo má převzít bývalý reprezentační kouč – SportyŽivě

Adrián Gula skončil na lavičce Viktorie Plzeň. Mužstvo má převzít bývalý reprezentační kouč

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Rok a půl. Tak dlouho vydržel trenér Adrián Gula na lavičce plzeňské Viktorie. Západočechům se však pod bývalým koučem Žiliny zdaleka nedařilo dle očekávání a i přes dlouhodobou podporu vedení tak musí slovenský kouč Štruncovy sady opustit.
Vaz mu zlomila remíza se sestupující Příbramí, která Viktoriány zaskočila v minulém ligovém kole a vybojovala senzačně v poslední minutě bod za remízu 3:3. Jak však generální manažer a majitel klubu v jedné osobě Adolf Šádek prozradil, důvody byly dlouhodobějšího rázu.

Pro odvolání trenéra jsme se rozhodli na základě neuspokojivých výsledků, a především špatného herního projevu, s nímž jsme nebyli spokojeni delší dobu,“ prohlásil. „Po sobotním zápase jsme se situací intenzivně zabývali a po vzájemné dohodě s trenérem jsme dospěli k závěru, že se naše cesty rozejdou,“ dodal pro klubový web ke konci pětačtyřicetiletého mistra slovenské ligy na lavičce Žiliny.

iZdroj fotografie: Reuters

Adrianu Guľovi i jeho kolegům se sluší poděkovat za práci, kterou zde za rok a půl odvedli a popřát jim vše dobré jak v osobním, tak i profesním životě,“ zakončil Šádek. Spolu s Gulou pak končí i trojice asistentů Marián Zimen, Ladislav Kubalík a Martin Kojnok. „Chtěl bych poděkovat celému klubu, všem lidem v něm a speciálně panu Šádkovi za to, že jsem měl možnost vést takový klub,“ uvedl v prohlášení Gula.

Dělali jsme maximum, ale sám cítím, že to zatím nepřinášelo očekávané výsledky. Věřím, že je v silách Viktorky, aby nad hlavu zvedla trofej a v příští sezoně hrála evropské poháry. Zůstanu i nadále fanouškem klubu i všech hráčů, které jsem zde mohl vést,“ dodal. Západočeši jsou v lize sice až na páté pozici, stále však bojují jak o účast v Konferenční lize, tak v Evropské lize.

Již za týden je totiž čeká finále českého ligového poháru proti pražské Slavii. Podle informací iSport.cz je však již jasné, kdo v té době bude na lavičce západočeského klubu. Návrat do Česka po konci v kazašské Astaně by měl čekat bývalého reprezentačního kouče Michala Bílka, který již ve Štruncových sadech před patnácti lety působil.

Spolu s ním by se v roli asistenta měl zpět do Plzně vrátit i dlouholetý záložník a miláček tamních fanoušků Pavel Horváth, který je po konci na lavičce Příbrami bez angažmá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 270 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace