Zamíří Lewis Hamilton do Red Bullu? Šéf týmu Horner promluvil o spekulacích

Sedmkrát získal titul mistra světa a patří mezi nejúspěšnější jezdce historie Formule 1. Přesto se v posledních sezónách britský závodník Lewis Hamilton trápí a spekuluje se o jeho přesunu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

2008, 2014, 2015, 2017, 2018, 2019 a 2020. Anglický jezdec Lewis Hamilton v kariéře dokázal hned sedmkrát triumfovat v celkovém pořadí Formule 1 a zařadil se mezi historické legendy organizace. Posledních šest titulů získal v barvách Mercedes-AMG, přesto by po deseti letech mohl svou stáj opustit. Německý gigant totiž v uplynulém ročníku nedokázal sestavit konkurenceschopné auto na rozdíl od svých rivalů z Red Bullu a Mercedesu.

Hamilton za svými soupeři dlouho zaostával a v celkovém pořadí skončil až na šesté příčce bez vyhraného závodu v sezóně. Po letošních Grand Prix Bahrajnu a Saúdské Arábie se navíc zdá, že dostatečné zlepšení stále nepřichází. Mercedes opět nevstoupil do ročníku s vozem, který by se dokázal rovnat největším rivalům. Selhání v oblasti tvorby vozu přiznal před několika dny pro The Guardian i šéf týmu Toto Wolff.

iZdroj fotografie: Formula 1

Pokud chce Lewis vyhrát další šampionát, musí si být jistý, že má takové auto, se kterým je schopen vítězit,“ prohlásil Wolff s tím, že si dokáže představit odchod anglického jezdce. „Pokud nedokážeme prokázat, že jsme schopni mu vůz v příštích letech poskytnout, bude se muset poohlédnout jinde. Nemyslím si, že to v této fázi dělá, ale nebudu mu mít za zlé, pokud se to za rok nebo za dva stane,“ uvedl otevřeně.

Horner: Nedokážu si to představit

V případě, že by se Hamilton skutečně rozhodl Mercedes opustit, nabízejí se hned dvě varianty. První z nich je přesun do Ferrari, druhou pak angažmá v barvách úhlavního rivala z Red Bullu. Šéf britského týmu Christian Horner však přiznává, že šance získat anglického jezdce jej neláká. „To, čeho Lewis ve Formuli 1 dosáhl, nemá obdoby, ale jsme velmi spokojeni s jezdci, které máme,“ uvedl Horner pro Sky Sports F1.

Jsou odhodlaní jako dvojice, a to nejen pro tuto, ale i pro příští sezónu. Takže si nedokážu představit, kde bychom byli schopni Lewise zařadit a jak jej přizpůsobit,“ dodává s tím, že spekulace jsou podle něj důsledkem současné špatné formy Mercedesu. Ta se ale podle Hornera může brzy změnit. „Ale jsem si jistý, že Mercedes své problémy vyřeší, a my ho rozhodně ještě neodepisujeme,“ zakončil.

Měl by Lewis Hamilton opustit Mercedes v případě, že německá stáj nesestaví konkurenceschopný vůz?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund