Pérez po sprintu F1 slavil, Verstappen se hádal s Russellem. Došlo i na ostřejší výrazy

Red Bull znovu potvrdil svou formu, když v Baku obsadili Sergio Pérez a Max Verstappen dvě místa na stupních vítězů při prvním sprintu letošní sezóny Formule 1. Mezi ně se vklínil poleman Charles Leclerc na ferrari.

i Zdroj fotografie: Formula 1
                   

Po čtyřtýdenní jarní přestávce se znovu roztočil kolotoč F1 při příležitosti VC Ázerbájdžánu na městské trati v Baku. Zároveň čekal na dvacítku jezdců první sprint letošní sezóny včetně nového formátu závodního víkendu. Sprintová sobota se pro letošek stala nezávislou částí víkendu oddělenou od jeho zbytku obsahující vlastní kvalifikaci a samotný sprint.

Verstappen vs. Russell

Z prvního místa na startu vyjel Charles Leclerc a podařilo se mu udržet oba red bully za sebou. Komu se však odpich z roštu povedl, byl závodník Mercedesu George Russell. Brit si to v úvodních zatáčkách rozdával kolo na kolo s obhájcem titulu Maxem Verstappenem. Několikrát přitom došlo ke kontaktu, po kterých se rozčarovaný Nizozemec musel prozatím spokojit s čtvrtou pozicí.

iZdroj fotografie: Formula 1

Hned po závodě si to oba jezdci vyříkali v parc fermé. „Nebylo to schválně, vůbec jsem neměl grip. Jenom jsem probržďoval!“ bránil se Russell. Na to Verstappen opáčil: „Kámo, nikdo z nás neměl grip! Musíme si nechat prostor, ale očekávej to samé příště!“ Obhájce titulu mistra světa si po konverzaci s Russellem mumlal pro sebe na Britovu adresu „č****u“, čímž vyjádřil své upřímné pocity k celém postartovnímu incidentu.

Nuda v Baku

Poté, co Russell svedl ostrý souboj s Verstappen, boural Júki Cunoda do bariéry na vnějšku patnácté zatáčky. Na trať musel virtuální safety car kvůli stojící pneumatice uprostřed cesty. Posléze vyjel reálný zpomalovací vůz, jelikož na okruhu leželo velké množství úlomků. Po restartu si Verstappen vyšlápl na Russella a vrátil se na třetí pozici. O něco později Pérez využil síly motoru Red Bull a převzal s využitím DRS vedoucí pozici od Leclerca.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po předjížděcím manévru o roli lídra ve sprintu se toho po zbytek závodu příliš mnoho nestalo. První trojice se udržovala relativně blízko od sebe v rozmezí tří sekund, ale natolik daleko, aby došlo k nějaké akci. Nejzajímavější podívanou nabídli závodníci na samotném chvostu pole. 17kolový úvodní sprint sezóny F1 nakonec ovládl Pérez před Leclercem a Verstappenem. Osm bodovaných pozic obsadilo minimum čtyř týmů. Vedle obou vozů Red Bullu zaznamenaly body vozy Ferrari, Mercedesu a Aston Martinu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články