Spartu čeká ve čtvrtek těžká práce, Lille dominuje Francii. Soupěř Liberce z Belgie vysoko prohrál

Již ve čtvrtek odstartují úvodní duely základní skupiny Evropské ligy, ve které se představí i trojice českých zástupců. Vzhledem k přerušení soutěže je forma pražské Sparty, Slovanu Liberec i Slavie Praha otazníkem. Naopak soupěři tuzemských celků z Francie a Belgie, v jejichž zemích nejvyšší soutěž pokračuje, se o víkendu dostávali do formy.

Francouzské Lille, které se chystá na Letnou, suverénně pokořilo čtyřmi brankami RC Lens. Svěřenci Christophe Galtiera vedli od 11. minuty hlavičkou Buraka Yilmaze. Po poločase vedení navýšil osamocený útočník Jonathan Bamba. Hráči z města, ležícího na řece Deûle si tvořili řadu zajímavých úniků, které hosté zastavovali jen za cenu faulů. I proto musel hřiště po druhé žluté kartě opustit už v 57. minutě Jonathan Granit.

Lille má suverénní formu, což potvrdilo i proti deseti. Početní výhodu po deseti minutách využil po zasekávačce Jonatha Ikoné. Frustrace hostů se zvyšovala a výsledkem byla druhá žlutá karta. Střídající Clement Michelin po čtyřech minutách na hřišti nevybíravě zajel do protihráče a rozhodčí Letexier neměl na výběr. V závěru přidali domácí ještě čtvrtou branku, Bambovu nabídku zúročil Yusuf Yazici.

Francouzi tak mají před odletem do Prahy skvělou formu. V nejvyšší soutěži ještě neprohráli a drží první místo, druhé Paris Saint-Germain na ně ztrácí dva body.

Soupeř Liberce opět prohrál

Naopak soupěř Slovanu Liberec z belgického Gentu vysoko prohrál. Na hřišti Cercle Bruggy inkasoval již ve čtvrté minutě, přesto dokázal srovnat. Patnáct minut před koncem prvního dějství však vrátil Bruggám vedení z pokutového kopu Dino Hotic.

Druhá půle začala opět v režii domácích, kteří v 57. minutě zásluhou Ugba vedli 3:1. Roman Yaremchuk, který patří mezi největší hrozby Gentu, stihl z pokutového kopu snížit, závěr však opět patřil Cercle. V rozmezí čtyř minut se trefil podruhé Uglo a Marcelin a soupěř Liberce letos pošesté prohrál. Svěřencům Wima De Deckera tak patří v belgické nejvyšší soutěži až třináctá příčka.

Naopak forma Hapoelu Beer Shevy, soupeře pražské Slavie, zůstává neznámou. Izraelská nejvyšší soutěž Ligat ha’Al má kvůli protikoronavirovým opatřením pauzu. Poslední utkání tak svěřenci Yossi Abuksise odehráli v kvalifikace o Evropskou ligu proti plzeňské Viktorii.