Slavia už zná soupeře pro vyřazovací fázi Evropské ligy. Jsme spokojení, každý se na Ostrovy chce podívat, ví Tripšovský

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Pražská Slavia už zná prvního soupeře, se kterým se utká v jarní části Evropské ligy. Sveřence kouče Jindřicha Trpišovského čeká náročný soupeř, do Edenu se podívá Jamie Vardy a jeho Leicester City. „Týmy, které jsme si všichni přáli, zmizely z osudí hned na začátku. Pak už zbývala jen pětice, po které jsme tolik netoužili. A do toho nám vylosovali Leicester. Jsme spokojení, každý, kdo dělá fotbal, se na Ostrovy chce podívat,“ řekl pro slavia.cz trenér sešívaných.

Anglický velkoklub ztratil v základní skupině body pouze dvakrát, po remíze 3:3 v portugalské Braze a v posledním kole s ukrajinskou Zoryou. Nutno však podotknout, že sveřenci lodivoda Brendana Rodgerse měli již postup jistý a hráli se značně oslabenou sestavou. „Víme, jak těžký soupeř nás čeká. Dávají spoustu gólů ve všech svých zápasech, mají nesmírně rychlé hráče,“ ví Trpišovský.

Jindřich Trpišovský (vlevo) s Peterem Olayinkou, který rozhodl utkání proti Leverkusenu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Leicester City je aktuálně v tabulce Premier League třetí za Liverpoolem a Tottenhamem Hotspurs, což samo o sobě značí sílu ostrovního mužstva. Slavia si zahraje s týmem, který nedávno vyhrál anglickou ligu,“ zmínil Trpišovský pro slavia.cz nečekané vítězství Lišek před šesti lety. „Mají skvělé hráče, pokud to vyjde, Vardy znovu přijede do Edenu a naváže na plejádu hvězd, které se tu představily. To je úžasné,“ prozradil.

Největší hrozbou bude pro obranu sešívaných jednoznačně anglický reprezentant Jamie Vardy. Třiatřicetiletý útočník navzdory věku zraje jako víno a v letošní sezóně se napříč soutěžemi trefil již dvanáctkrát.

(zdroj: reuters.com, David W Cerny)

„Vardy dělá jejich sportovní výkon tak z 50 procent, patří mezi nejlepší útočníky na světě. Strašně nebezpečný hráč, skvěle se na něj dívá. Bude těžké ho ubránit, už jsme se o tom s klukama bavili. Říkal jsem stoperům, že přes zimu musí svou rychlost zvýšit o čtyři až pět kilometrů, aby mu stačili,“ usmívá se Trpišovský pro slavia.cz

První utkání čeká sešívané v Edenu již 18. února, odveta na King Power Stadium se pak uskuteční o týden později 25. února. Jak zmínil kouč sešívaných, největším přáním je to, aby souboji českého mistra s anglickým velkoklubem přihlíželi diváci a fanoušci. Výsledek však vidí čtyřiačtyřicetiletý kouč pesimističtěji. „Uvidíme, co se stane. Skrz výsledek jsme realisté, hrajeme s týmem, který prohání Manchester City nebo Liverpool,“ zakončil pro slavia.cz.