Slavia nečekaně v Izraeli padla. Když budeme takhle hrát, tak góly budeme dostávat všude, řekl Provod

Pražská Slavia svůj úvodní duel Evropské ligy nezvládla. Proti Hapoelu Beer Sheva měla sice více ze hry, Izraelci však ze tří střel vytěžili maximum a po gólech Jhonatana Agudela a dvou přesných trefách Eltona Acolatse slaví vítězství 3:1. „Zápas se mi hodnotí hodně těžko, protože si myslím, že jsme byli jasně lepším týmem. Porazili jsme se sami, protože jsme si dali úplně nesmyslně tři góly,“ řekl po utkání pro slavia.cz jediný střelec červenobílých Lukáš Provod.

Sešívaní se přitom od úvodních minut hráli aktivněji. Po dvaceti minutách zkusil střelou překonat brankáře Hapoelu Levitu Petar Musa, jeho ránu však obrana domácích zblokovala. Do tutovky se dostali sešívaní ve 33. minutě, kdy se po kombinaci na ose Tecl – Oscar – Traoté odhodlal ke střele poslední jmenovaný, ale jeho projektil dokázal Levita zneškodnit. Beer Sheva se dostala do první šance až ve 45. minutě a hned znamenala vedení. Po nedomluvě Koláře s Hovorkou se dostal k osamocenému míči před bránou Johnatan Agudelo, který měl před prázdnou bránou snadnou práci.

Kouč Jindřich Trpišovský po poločase stáhnul Traorého, naopak na hřiště se dostal Nicolae Stanciu. Slavie tvořila hru, přesto její pokusy nevedly k vyrovnání. Pokusy Oscara i Malinského zastavil skvělými zároky golman Levita, stejně jako patičku střídajícího Kuchty.

V 75. minutě však musel lovit míč ze sítě. Po centru Stancia vyrovnal přízemní ranou Lukáš Provod. Závěrečný tlak červenobílých nepřišel, naopak zářil Hapoel. V 85. minutě se po brejku dostal k míči Josué, který přesným centrem vybídl osamoceného Alocasteho a Hapoel mohl opět slavit. Slávistické naděje na body definitivně uhasil o dvě minuty později opět Alocaste. Po chybě Davida Hovorky se dostal na půli sám k balónu a dalekonosným lobem překonal Ondřeje Koláře podruhé.

„Nechci mluvit o štěstí, to se skloňuje pořád,“ uvedl pro slavia.cz Tomáš Malinský. „Chybí nám větší zodpovědnost každého z nás, musíme jít do zápasu s tím, že dáme gól. Musíme mít větší chuť vstřelit branku. Bilance střel hovoří pro nás a výsledek je pak takový, to je pro nás samozřejmě obrovské zklamání,“ dodal.

Kouč Jindřich Trpišovský na pozápasové tiskové konferenci zmínil, že všechny branky domácích padly po chybách. „U prvního gólu šlo hlavně o nezachycení náběhu a o nedomluvu před bránou. U druhého gólu ztráta na středu hřiště. U třetího gólu opět ztráta, další individuální chyba,“ řekl. „Prohra v prvním zápase je vždy nepříjemná. Čekají nás ještě dva kvalitnější soupeři. Musíme se v defenzívě srovnat,“ dodal. Jeho svěřence čeká již příští čtvrtek na domácí půdě německý Bayern Leverkusen, za čtrnáct dní se v Edenu představí i francouzské Nice.