Preview čtvrtfinále Evropské ligy mezi Arsenalem a Neapolí

Foto: pixabay.com

Velmi atraktivní duel mezi sebou svedou hráči Arsenalu a Neapole. Jedni z největší favoritů na zisk titulu z Evropské ligy se setkají již ve čtvrtfinále. Pojďme se podívat na to, jak na tom oba týmy momentálně jsou.

Arsenal

Londýnský celek momentálně balancuje v domácí lize na hranici postupu do základní skupiny Ligy mistrů pro příští rok a základní skupinou Evropské ligy. Co se týče ligy, jejich forma rozhodně není nejlepší. Ano, je pravda, že se pomalu zvedají a na styl nového kouče, který nahradil klubovou legendu Wengera, si hráči pomalu začínají zvykat, ovšem stále tomu něco chybí. Tomu nasvědčuje také průběh souboje z minulého kola Evropské ligy.

Tam Arsenal první zápas prohrál na hřišti Rennes 3:1 a doma se musel hodně otáčet, aby vývoj ještě dokázal zvrátit. To se jim sice povedlo, vyhráli 3:0 a postoupili, přesto většina fanoušků očekávala spíše pohodový postup přes francouzský celek. Nedá se však předpokládat, že by snad Arsenal zápasy v Evropské lize odchodil, vítěz této soutěže si totiž pro příští rok zajistí přímý postup do Ligy mistrů a vzhledem k tomu, že z ligy to Arsenal ještě zdaleka jisté nemá, dá se očekávat, že v Evropské lize budou hrát s maximálním nasazením.

Neapol

Italský celek to ani letos až k titulu nedotáhne, jelikož Juventus už má prakticky nedostižný náskok. Na druhou stranu lze říci, že jejich postup do Ligy mistrů pro příští rok je už též v podstatě hotovou věcí, v čemž mají oproti Arsenalu jasnou výhodu, nejsou pod tak velkým tlakem. V poslední kole Evropské ligy vyřadila Neapol nebezpečný Salcburk po výsledcích 3:0 a 1:3. Na první pohled se může zdát, že ani Neapol nebyla daleko od vypadnutí, ovšem je třeba říci, že osud tohoto souboje měl italský celek stále pevně v rukou a svým způsobem se jednalo o pohodlný postup.

Neapol se s Arsenalem utkala v Lize mistrů naposledy před šesti lety a i tehdejší výsledky jasně napovídají, že se bude jednat o souboj dvou mimořádně vyrovnaných týmů. Nejprve totiž na svém stadionu zvítězil Arsenal 2:0, stejným výsledkem však v odvetě zvítězila i Neapol.