Kouč Slavie Jindřich Trpišovský před Arsenalem promluvil o zranění Olayinky a Simy i vítězné mentalitě

Zdroj fotografie: Reuters

Pražskou Slavii čeká jedno z nejdůležitějších utkání novodobé historie. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského se představí na půdě londýnského Arsenalu, řada klíčových hráčů sešívaných se však potýká se zraněními.

Sešívaní si z úvodního utkání na Etihad Stadium odvezli nadějnou remízu 1:1, kterou zařídil v nastavení druhého poločasu stoper Tomáš Holeš. Kouč Jindřich Trpišovský však před odvetou upozorňuje na fakt, že Slavii rozhodne nečeká snadné utkání. „Výsledek jsme si sice přivezli nadějný, na druhou stranu si naši soupeři ve vyřazovací fázi odváželi podobný od nás a postoupili jsme my,“ prohlásil na tiskové konferenci.

Zdroj fotografie: Reuters

„Musíme být obezřetní a podat maximální výkon. Jak kolektivní, tak individuální a dotknout se svého výkonnostního, týmového a individuální stropu, abychom to zvládli,“ dodal. Sešívaní museli v posledních dnech řešit zranění svých výrazných ofenzivních opor – devatenáctiletého senegalského útočník Abdallaha Simy a nigérijského kanonýra Petera Olayinky. 

Podle Trpišovského stále není jisté, zda k utkání nastoupí. „Sima a Olayinka ve středu zkoušeli trénovat a podle indicií, které máme, si myslíme, že jeden z nich bude k dispozici do základní sestavy, druhý na část duelu, zhruba 20 minut. Definitivně to budeme vědět ve čtvrtek po rozcvičení. Šli do zatížení, aby to vyzkoušeli, takže se to přes noc může změnit,“ nastínil Trpišovský.

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. Zdroj fotografie: Reuters

Aktuálně bude jeden schopný nastoupit od začátku, druhý bude po práškách na bolest schopen absolvovat část zápasu, když to bude potřeba,“ dodává a připomíná, že Olayinkovy schopnosti a zkušenosti by mohly Slavii chybět. „Peter je dostatečně zkušený a prošel s námi ty nejtěžší boje v Evropě. Jeho mentalita je velice důležitá. V evropských soutěžích je velice produktivní a dává důležité góly nebo na ně přihrává,“ míní.

„Pokud bude k dispozici, tak budeme jedině rádi, protože jeho styl je pro nás velice důležitý, ať už jeho napadání nebo právě přínos v pokutovém území,“ dodává. Podle kapitána mužstva Jana Bořila se při zraněních projevuje náročný program. „Samozřejmě je znát, že v nohách máme hodně zápasů. Čtyři dny nám dodaly trochu času na regeneraci,“ uvedl.

Naši maséři a fyzioterapeuti jedou na plné obrátky. Snaží se nám pomoct, co to jde. Myslím si, že jsme připraveni, že budeme na ten zápas připraveni, jako jsme byli na Arsenalu, nebo jako proti Spartě v derby. My se na to nechceme vymlouvat, víme, že nás čeká těžký zápas. Myslím si, že to má takhle každý, kdo hraje podobné zápasy,“ zakončuje. Utkání začíná ve 21:00 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.