Tohle vás zachrání od zubního plaku a zápachu z úst. Vyzkoušejte!

Péče o zuby a ústní hygiena může být mnohem snadnější a účinnější, když vyzkoušíte tento starobylý trik, jak své zuby udržet bez zubního plaku. Kromě toho eliminujete zápach z úst, který může život opravdu otrávit.

Zápach z úst a zubní povlak bude minulostí.

Když sníme aromatické jídlo, zápach z úst je očekávatelný. Ale když s ním poté musíte absolvovat zbytek dne, jedná se poměrně nepříjemnou záležitost. Stejně tak, když se vám na zubech usadí podivný nevzhledný zubní plak či vás trápí zubní kámen. Zuby je nutné si považovat, nové už nám nenarostou, proto byste o ně měli dobře pečovat – a když se k tomu zbavíte zápachu z úst, jde jedině o výhru. Podívejte se, která ingredience, kterou máte doma ve své kuchyni, vám s tímto problémem pomůže.

 

Kouzlo spočívá v oleji

I když to může znít podivně, tak onou zázračnou surovinou je vskutku olej. Mezi nejúčinnější patří olej kokosový, ale můžete použít i lněný, olivový nebo jiný dle svého výběru. Pouze pokud můžete, vyhněte se běžnému slunečnicovému či řepnému oleji. Proplachování úst olejem přitom není žádná nová technika, ve skutečnosti byla využívána už ve starobylé ájurvédské medicínské praxi, a měla sloužit k zlepšení stavu ústní dutiny a detoxikaci od škodlivých látek a bakterií. Co touto praktikou získáte:

  • posílení zdraví ústní dutiny
  • odstranění zápachu z úst
  • eliminace bakterií, virů a dalších škodlivin
  • bělejší zuby
  • pročištěné dásně

 

Jak na to?

  1. Do úst si dejte 1 až 2 lžičky vámi vybraného oleje.
  2. Přibližně 20 minut s ním proplachujte ústa.
  3. Vyplivněte.

První vyzkoušení tohoto postupu vám asi nebude chutnat, ale pokud chcete vidět nějaké výsledky, je nutné vytrvat. Nelekejte se rovněž barvy oleje po vyplivnutí, může mít krémově bílou nebo béžovou barvu. Rovněž se částečně změní jeho konzistence, bude hustší. Tento postup opakujte 2x denně, nejlépe ráno a večer.

Kokosový olej je nejúčinnější. Stačí si ho dát do úst a zuby s ním čistit.