Pět babských rad, jak se zbavit zarůstajícího nehtu přírodně a doma

                   

Zarůstající nehet rozhodně není nic příjemného a poměrně dost doktorů řeší tento problém radikálním způsobem. Strhne celý nehet. V extrémním případě je to opravdu rozumné řešení, ne vždy je ale nutné. Všimnout si zarůstajícího nehtu není zpočátku příliš jednoduché, jakmile však pocítíte nepříjemnou bolest, všimnete si otoku na prstu u nohy, zatvrdnutí, zarudnutí či nějakého nepohodlí při chůzi, ještě čas s nehtem zarůstajícím zpět do pokožky něco dělat. Původcem zarůstání může být špatně zastřižený nehet, genetická predispozice, špatná obuv nebo předchozí úrazy. Pokud ale chcete zarůstající nehet vyřešit v pohodlí svého domova bez další bolesti, potom vám nabízíte celkem 5 způsobů, jak na to.

  1. Jablečný ocet

Jablečný ocet změkčuje ztvrdlou pokožku a pomáhá předcházet vzniku infekce. Do lavoru s vodou a jednou sklenicí jablečného octa ponořte nohy na cca 15 minut. Poté oblast kolem zarostlého nehtu promasírujte a vyčistěte dezinfekcí. Potom zkuste nehet opatrně odstřihnout.

  1. Ústní voda

Ústní vodu lze používat opravdu mnoha různými způsoby. Vzhledem k tomu, že je zároveň i dezinfekční a antiseptická, je vhodná i na řešení problémů kolem zarůstajících nehtů. Naneste jí trochu na odličovací tampónek a jemně s ní masírujte postižené místo. Pravděpodobně vás to bude pálit a štípat, ale zkuste vydržet. Po chvilce dejte stranou a zkuste nehet mírně nadzvednout a odstřihnout.

  1. Tea tree oil

Ačkoliv se jedná o olejíček, má výrazné dezinfekční účinky. Zjemňuje pokožku a dělá ji pružnější. Kápněte si na postižené místo pár kapek tohoto oleje z čajovníku a místo si promněte. Díky kluzkosti a zvláčnění pokožky by se vám mělo snadno podařit nehet vytáhnout a odstřihnout.

iTea Tree Oil zjemní a zvláční vaši pokožku.
  1. Antibiotické krémy z lékárny

Pokud se obáváte přírodních přípravků, potom vyzkoušejte ty z lékárny. Nechte si poradit ohledně účinnosti a následně v pohodlí domova aplikujte na zarůstající nehet. Pokud se vám nehet nepodaří odstřihnout napoprvé, namažte si ho ještě několikrát během dne.

  1. Epsomská sůl

Stejně jako v případě jablečného octa si připravte lavor s vodou. V něm rozpusťte hrst epsomské soli a viřte vodu, dokud se nerozpustí. Poté ponořte do lavoru nohy asi na 15 minut. Epsomská sůl má totiž výrazné dezinfekční účinky, změkčuje a zklidňuje pokožku. Nohy po vyjmutí z lázně jemně osušte a hned přejděte ke stříhání zarůstajícího nehtu.

iEpsomská sůl má dezinfekční účinky.
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články