Největší česká hvězda v barvách jiného státu? Podrobnosti vám vyrazí dech

Představte si, že Ester Ledecká vyhraje na olympiádě další zlato a místo české hymny by zazněla třeba ta francouzská. Nesmysl? Ne tak docela.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mezi českými sportovci patří k těm nejsledovanějším. Mohou za to mimo jiné tři zlaté olympijské medaile. Téměř celou loňskou sezonu musela Ester Ledecká kvůli tříštivé zlomenině klíční kosti vynechat. „Bohužel se to muselo dvakrát operovat, bylo to komplikované a stihla jsem až konec sezony,“ řekla česká reprezentantka v rozhovoru pro Seznam zprávy. V březnu se postavila jen na snowboard a dojela si pro druhé místo na mistrovství světa a o pár dní později ovládla v SP paralelní slalom.

Ledecká: Měli jsme spory

Během dlouhé pauzy vážně hrozilo, že po ní Ester Ledecká bude reprezentovat jiný stát. Bohužel jsem to musela v určitou chvíli zvažovat. Naštěstí to dopadlo tak, že můžu závodit za Česko,“ těší dceru zpěváka Janka Ledeckého, která zmínila, že šlo o Francii a Lichtenštejnsko. A důvod k takto radikálnímu kroku? „Měli jsme trošku takové spory,“ podotkla Ledecká. Konkrétně šlo o spory se Svazem lyžařů České republiky.

Ester Ledecká umí vítězit na snowboardu i na lyžích.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Vše se točilo kolem sponzorů, podobný boj se svazem před lety sváděl skokan na lyžích Jakub Janda. „V podstatě ten hlavní problém, který mě limitoval v tom, abych to mohla podepsat, byl, že jsem si nemohla sehnat vlastní partnery, které potřebuju, abych mohla naplno dělat to, co dělám. Po Svazu lyžařů České republiky jsem ani nikdy nechtěla, aby mi zajistil finančně celou sezonu nebo celý tým, který potřebuju, ale oni po mě nemůžou chtít, abych si nemohla sehnat vlastní sponzory a nějakým způsobem je propagovat. Protože potom bych neměla z čeho ten tým platit,“ vysvětlila Ester Ledecká.

Zpátky na lyžích

V polovině listopadu se Ledecká vrátila na lyže. „Pro mě je naprosto zásadní věc, že už můžu závodit. V určitou chvíli mě ten svaz trošku držel v šachu. Takže i kdyby ta klíční kost byla v pohodě, tak by nebylo úplně jisté, že bych mohla závodit. Teď už máme ty vztahy urovnané. A věřím, že už pracujeme ve shodě, že spolupráce bude v pohodě,“ uvedla STR, která má na kontě tři vítězství světového poháru.

I v budoucnu hodlá kombinovat lyže a snowboard. „Co se týče nějaké techniky, tak si myslím, že z lyží si na snowboard beru to, že se nebojím rychlosti. Tam je daleko větší rychlost. A ze snowboardu na lyže? Tam je taková rovnováha a cit pro hranu, protože tam je jenom jedna hrana,“ prozradila Ester Ledecká, která během dlouhé přestávky zaviněné zraněním dokončila magisterské studium v oboru marketingová komunikace.

Vyjede si Ester Ledecká zlato i na příští olympiádě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články