Detoxikujte se skrz pokožku! Stačí si připravit tuhle koupel

Čínská tradiční medicína patří mezi jedny z nejstarších na světě. Proto je tak účinná a efektivní, neboť je doslova prověřená staletími. Vyzkoušejte i tento příjemný způsob očištění těla od toxinů, prostřednictvím lázně.

Epsomská sůl je velmi účinná.

Většina očistných kúr organismu spočívá v hladovění, přijímání ne příliš chuťově dobrých potravin, prolévání se bylinkovými čaji. Pokud jsou vám podobné praktiky nesympatické, existuje ještě jiná možnost, jak ze svého těla odplavit toxiny a škodlivé látky, které se v něm usadily. Je to opravdu snadné, recept je založen na čínské medicíně, která očistnou cestu našeho těla hledá na chodidlech. Podle reflexologie pocházející ze staré Číny jsou právě ony přirozenou zónou, přes kterou se lze spojit s určitými orgány v našem těle.

 

Jak na očistnou lázeň

Stejně jako čínská tradice věří, že určité body na našich chodidlech, mohou na základě vyvinutí určitého tlaku na ně, poskytnout úlevu od některých onemocnění, stejně tak se přes chodila může vaše tělo vyčistit. K tomuto účelu slouží například detoxikační podložky, které se dají zakoupit ve zdravotním obchodě, nebo například iontová lahvička, která má čistit tělo od toxinů. Dalším způsobem je tato lázeň, fungující na bázi elektrolýzy, tedy určitého chemického děje, jež vyvolávají látky v lázni.

Potřeby:

 • 1x šálek epsomské soli
 • 1x šálek mořské soli
 • 2x šálek sody na pečení
 • volitelně lze koupel doplnit uvolňujícími esenciálními olejíčky

Postup:

 1. Všechny výše uvedené ingredience smíchejte a nasypejte do připravené horké vany.
 2. Pro lepší výsledek můžete přidat také šálek jablečného octa v bio kvalitě.
 3. Do lázně se naložte alespoň na jednu hodinu. Průběžně si samozřejmě můžete dopouštět teplou vodu.
 4. Lázeň je stejným způsobem účinná, i když se aplikuje pouze na nohy a chodidla.
 5. Po detoxikaci se budete cítit unavení, ale jedná se o přirozený stav. Určitě se po vynoření z lázně napijte sklenice čisté vody.

  Připravte si koupel pro pročištění svého těla od škodlivin.