Cviky na bolest zad, které Vám uleví stejně jako masáž

Všichni víme, že sedavé práce může být škodlivá pro naše záda. Nepohodlí, bolesti a svalové křeče zhoršují náš postoj a v dnešní době jsou neuvěřitelně nepohodlné. Pokud nemáte čas na masáž, ale máte pocit, že potřebujete nějaké uvolnění a více energie, těchto pět účinných strečinkových cviků Vám pomůže. A nejlepší část? Můžete je cvičit přímo ve svém kancelářském křesle!

1. Motýlí křídla

Cílené oblasti a výsledky: Krční páteř, korekce páteře a zlepšení krevního oběhu.

Počáteční poloha: Sedněte si na okraj křesla s rovnými zády a nohama na podlaze.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Toto cvičení kombinuje několik jóga cviků, včetně Bhujangasan a Dhanrassan. Umístěte obě ruce za hlavu, ohněte lokty a zajistěte ruce za krkem. Pokuste se zatlačit lokty co nejdále.

Poté vydechněte, roztáhněte ruce a tlačte hruď dopředu. Pak se nadechněte a vraťte se do výchozí pozice – narovnejte záda a snažte se zatlačit hrudník zpět. Mějte na paměti, že byste měli přestat kdykoliv, jestliže během cvičení pocítíte jakoukoli bolest.

Proveďte 5 opakování.

2. Kočičí hřbet

Cílené oblasti a výsledky: Úleva od bolesti dolní části zad, korekce polohy bederních obratlů.

Výchozí pozice: Sedněte si na křeslo s rovnými zády, ruce položené na kolenou.

Nadechněte se, zatímco jemně stáhněte ramena zpět a protáhněte hrudník. Snažte se, aby se Vaše lopatky dotýkaly, ale přitom jste neměla zvednutá ramena! U výdechu se snažte vystrčit co nejvíce Váš hřbet, vytvořit kulatá záda.

Proveďte 8 opakování.

3. Točení na židli

Cílené zóny a výsledky: Úleva od bolesti dolních končetin, impedované trávení.

Výchozí poloha: Sedněte si na židli s rovnými zády a nohami na podlaze.

Nadechněte se a narovnejte páteř. Když vydechujete, otočte se směrem k zadní části židle a snažte se udržet Vaše jádro silné. Umístěte ruce na židli a ramena neotáčejte. Zůstaňte v této pozici po dobu 30 sekund, zhluboka se nadechněte a změňte pozici.

Proveďte 3 opakování pro každou stranu.

4. Předklon stranou

Cílené oblasti a výsledky: Zlepšení krevního oběhu, protažení šikmých břišních svalů a hrudních svalů.

Počáteční pozice: Sedněte si na křeslo s rovnými zády.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Umístěte jednu ruku na židli a uvolněte ramena, aby šla dolů. Pak položte druhou ruku k nebi a začněte se pomalu ohýbat na stranu. V tomto okamžiku byste měli cítit jemné tažení. Udržujte své tělo rovné a snažte se nepředklánět dopředu nebo dozadu.

Proveďte 10 opakování pro každou stranu.

5. Holub na židli

Cílené zóny a výsledky: Uvolněné nohy a spodní část zad.

Počáteční pozice: Sedněte si na křeslo s rovnými zády. Umístěte pravý kotník na horní část levého kolena.

Předkloňte tělo dopředu, měli byste cítit jemné tažení. Snažte se dotýkat boků svým žaludkem. Udržujte záda rovná! Držte tuto pozici po dobu 30 sekund, zhluboka se nadechněte a změňte pozici.

Proveďte 2-3 opakování pro každou nohu.

Doufáme, že Vám tyto cviky zlepší den!