Cviky na bolest zad, které Vám uleví stejně jako masáž

                   

Všichni víme, že sedavé práce může být škodlivá pro naše záda. Nepohodlí, bolesti a svalové křeče zhoršují náš postoj a v dnešní době jsou neuvěřitelně nepohodlné. Pokud nemáte čas na masáž, ale máte pocit, že potřebujete nějaké uvolnění a více energie, těchto pět účinných strečinkových cviků Vám pomůže. A nejlepší část? Můžete je cvičit přímo ve svém kancelářském křesle!

1. Motýlí křídla

Cílené oblasti a výsledky: Krční páteř, korekce páteře a zlepšení krevního oběhu.

Počáteční poloha: Sedněte si na okraj křesla s rovnými zády a nohama na podlaze.

i

[hana-code-insert name=’google‘ /]Toto cvičení kombinuje několik jóga cviků, včetně Bhujangasan a Dhanrassan. Umístěte obě ruce za hlavu, ohněte lokty a zajistěte ruce za krkem. Pokuste se zatlačit lokty co nejdále.

Poté vydechněte, roztáhněte ruce a tlačte hruď dopředu. Pak se nadechněte a vraťte se do výchozí pozice – narovnejte záda a snažte se zatlačit hrudník zpět. Mějte na paměti, že byste měli přestat kdykoliv, jestliže během cvičení pocítíte jakoukoli bolest.

Proveďte 5 opakování.

2. Kočičí hřbet

Cílené oblasti a výsledky: Úleva od bolesti dolní části zad, korekce polohy bederních obratlů.

Výchozí pozice: Sedněte si na křeslo s rovnými zády, ruce položené na kolenou.

iZdroj fotografie: a:10:{s:4:“type“;s:4:“text“;s:12:“instructions“;s:0:““;s:8:“required“;i:0;s:17:“conditional_logic“;i:0;s:7:“wrapper“;a:3:{s:5:“width“;s:0:““;s:5:“class“;s:0:““;s:2:“id“;s:0:““;}s:13:“default_value“;s:0:““;s:11:“placeholder“;s:0:““;s:7:“prepend“;s:0:““;s:6:“append“;s:0:““;s:9:“maxlength“;s:0:““;}

Nadechněte se, zatímco jemně stáhněte ramena zpět a protáhněte hrudník. Snažte se, aby se Vaše lopatky dotýkaly, ale přitom jste neměla zvednutá ramena! U výdechu se snažte vystrčit co nejvíce Váš hřbet, vytvořit kulatá záda.

Proveďte 8 opakování.

3. Točení na židli

Cílené zóny a výsledky: Úleva od bolesti dolních končetin, impedované trávení.

Výchozí poloha: Sedněte si na židli s rovnými zády a nohami na podlaze.

i

Nadechněte se a narovnejte páteř. Když vydechujete, otočte se směrem k zadní části židle a snažte se udržet Vaše jádro silné. Umístěte ruce na židli a ramena neotáčejte. Zůstaňte v této pozici po dobu 30 sekund, zhluboka se nadechněte a změňte pozici.

Proveďte 3 opakování pro každou stranu.

4. Předklon stranou

Cílené oblasti a výsledky: Zlepšení krevního oběhu, protažení šikmých břišních svalů a hrudních svalů.

Počáteční pozice: Sedněte si na křeslo s rovnými zády.

i

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Umístěte jednu ruku na židli a uvolněte ramena, aby šla dolů. Pak položte druhou ruku k nebi a začněte se pomalu ohýbat na stranu. V tomto okamžiku byste měli cítit jemné tažení. Udržujte své tělo rovné a snažte se nepředklánět dopředu nebo dozadu.

Proveďte 10 opakování pro každou stranu.

5. Holub na židli

Cílené zóny a výsledky: Uvolněné nohy a spodní část zad.

Počáteční pozice: Sedněte si na křeslo s rovnými zády. Umístěte pravý kotník na horní část levého kolena.

iZdroj fotografie: a:15:{s:4:“type“;s:5:“image“;s:12:“instructions“;s:0:““;s:8:“required“;i:0;s:17:“conditional_logic“;i:0;s:7:“wrapper“;a:3:{s:5:“width“;s:0:““;s:5:“class“;s:0:““;s:2:“id“;s:0:““;}s:13:“return_format“;s:3:“url“;s:12:“preview_size“;s:6:“medium“;s:7:“library“;s:3:“all“;s:9:“min_width“;s:0:““;s:10:“min_height“;s:0:““;s:8:“min_size“;s:0:““;s:9:“max_width“;s:0:““;s:10:“max_height“;s:0:““;s:8:“max_size“;s:0:““;s:10:“mime_types“;s:0:““;}

Předkloňte tělo dopředu, měli byste cítit jemné tažení. Snažte se dotýkat boků svým žaludkem. Udržujte záda rovná! Držte tuto pozici po dobu 30 sekund, zhluboka se nadechněte a změňte pozici.

Proveďte 2-3 opakování pro každou nohu.

Doufáme, že Vám tyto cviky zlepší den!

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články