Zbavte se bolesti od skřípnutého sedacího nervu těmito 2 cviky

O sedacím nervu se ve většině případů dozvídáme až ve chvíli, kdy ho máme skřípnutý nebo v něm máme zánět. Je to z důvodu nesnesitelné bolesti, která se s touto zdravotní komplikací pojí. Ulevte si od této bolesti dvěma snadnými cviky a uvidíte, že vám bude hned lépe.

Skřípnutí sedacího nervu je velmi bolestivé.

Zánět sedacího nervu, houser, ischias nebo též ústřel – to všechno jsou označení mluvící o jednom a totéž. Bolestivé skřípnutí sedacího nervu, který je jedním z nejdůležitějších nervů v našem těle. Vede od oblasti bederní páteře, přes hýždě až ke kotníkům. Jeho správná funkce je důležitá pro fungování našich dolních končetin, bederní páteř i křížové kosti. Při jeho skřípnutí nebo přímo zánětu dochází k silné bolesti, která se soustředí na přední i zadní stranu hýždí, spodní část zad, lýtka nebo dokonce chodidla. Bolesti jsou silnější při sezení, protože sval je stlačován, a při snaze protáhnout si bolavé spodní končetiny. Se správnými cviky si ale můžete od této úmorné bolesti ulevit.

 

Dva cviky na protažení

Nutný je samozřejmě klid a to spíše v poloze vleže. Teprve až když bolest bude postupně odeznívat můžete pomalu začít zatěžovat končetiny chůzí a sezením. Aby to vše šlo ale rychleji, můžete vyzkoušet tyto dva protahovací cviky, které skřípnutý nerv uvolní. Je nutné je provádět pomalu a při výdechu zvyšovat natahování svalů.

  1. První cvik

Lehněte si na zem či jinou rovnou plochu. Jednu nohu nechte nataženou a druhou chytněte jednou rukou za koleno a druhou za kotník. S výdechem přitahujte pomalu k tělu. Vydržte 30 vteřin a poté nohu opatrně pusťte a natáhněte. Cvik zopakujte dvakrát.

  1. Druhý cvik

Lehněte si na zem či jinou rovnou plochu. Obě nohy pokrčte v kolenou a dejte si jedno přes druhé. Přitahujte k sobě pomalu k hrudníku spodní nohu, přičemž bedra budou stále spočívat na zemi. Dojděte až do pozice, kam nejvíc můžete a vydržte v ní 30 vteřin. Poté nohy pomalu spusťte. Opakujte dvakrát.

Sezení při skřípnutém svalu je téměř nemožné.