Štíhlé nohy bez křečových žil? Poradíme, jak na to

                   

Krásné a hubené nohy, bez bolestí a křečových žil jsou snem snad každé ženy. Jenomže ne všechny tohoto ideálu dosáhnou, nebo alespoň ne na delší dobu. Křečové žíly jsou viditelné žilní onemocnění, které se projevuje doslova vystouplými provazy žil na lýtkách. Nohy jsou potom bolavé, mravenčí, jsou těžké a unavené. A stejně tak vy. Zbavit se jich potom není snadné. Přesto s tím ale něco můžete dělat – vyzkoušejte tříminutové cvičení ranní cvičení, které vás zachrání od tohoto onemocnění. A kromě toho s ním dosáhnete štíhlých a tvarovaných nohou.

Vyzrajte na své nohy

Buďte pánem svých nohou a nedovolte jim, aby vás omezovaly. Převezmete kontrolu nad situací a s tímto cvičením brzy budete moct nosit zase sukně, šaty nebo kraťasy. Bolesti nohou odezní a vy se budete moci naplno věnovat své rodině, sportu, který jste nemohla kvůli křečovým žilám dělat, a dalším činnostem. Už nebudete unavená, ale vlije se vám do žil nová energie. Cviky, které vám k tomuto cíli pomohou, můžete vykonávat doma, a dokonce z pohodlí své vyhřáté postele. Kromě ničení vašich křečových žil tím také posílíte své nožky.

iNohy s křečovými žílami bolí, natékají a mravenčí. S tímto cvičením na to vyzrajete.
  • Zformujte přední část stehen

Lehněte si na záda. Ruce natáhněte podél těla, dlaněmi dolů. Nohy zvedněte co nejvýše, jako kdybyste dělali svíčku. Přitom ale nechte zadeček, záda a ramena položená. Mezi vašimi nohami a zbytkem těla by měl vzniknout pravý úhel. Pokud ale nohy takto vysoko nedáte, dejte je nejvýš, jak můžete, hlavně když zůstanou propnuté. Špičky ohněte směrem k tělu. V této pozici pomalu stahujte jednu nohu směrem k tělu. Veďte ji až do pokrčení a poté ji zase natáhněte. Totéž opakujte s druhou nohou. Cvik opakujte 10x na každou nohu. Měli byste přitom cítit pnutí v přední části stehen.

  • Zformujte zadní část stehen

Přední část máte, tak teď zadní. I při tomto cviku ležíte na zádech s rukama podél těla. Nohy natáhněte jako v předchozím případě tak, jak nejvíce můžete. Špičky ale v tomto případě propněte směrem ke stropu. Snažte se nohu v koleni ohýbat tak, abyste se dotkli zadečku. Cvik udělejte 10x na jednu nohu a poté 10x na druhou nohu. Následně nohy natáhněte mírně před sebe a 20x zvedněte zadeček do vzduchu. Jedná se v podstatě o výpady pánví směrem nahoru.

  • Zformujte vnitřní část stehen

Ani při posledním cviku se nebudete zvedat z lehu. Zůstaňte na zádech a zvedněte nohu do vzduchu. Tentokrát je ale překřižte. Zkřížené nohy ohněte směrem k jednomu boku. Paty vám tak půjdou stranou k druhému boku. Tento cvik opakujte 10x na jednu nohu, potom překřižte nohy obráceně a znovu 10x na druhou nohu.

iPo tomto cvičení už krátké šaty nebo podpatky nebudou problém.
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články