Sedm cviků, které Vám vytvarují poprsí

                   

Chcete-li, aby Vaše poprsí vypadalo opět pevně a krásně, věřte, nebo ne, nepotřebujete se vydat na cestu drahé chirurgie. Jediné, co musíte udělat, je pravidelně provádět těchto několik jednoduchých cviků, které mohou přispět k pozvednutí, a dokonce zlepšení tvaru Vašich prsou.

Zde jsou základní rady řady specialistů, z nichž je sestaven zázračný soubor 7 cviků pro ideální poprsí.

Cvik 1

i

Zvedněte ruku do pěsti a položte ji pod bradu. Tiskněte pěst proti bradě po dobu 5 vteřin, pak si odpočiňte na 5 sekund. Opakujte cvik 2-3x.

Cvik 2

i

Spojte své ruce před hrudníkem. Tiskněte je k sobě dostatečnou silou, tedy tak, aby se napjali Vaše hrudní a prsní svaly. Ujistěte se, že máte rovná záda.

Cvik 3

i

Kliky mohou pomoci posílit Vaše prsní svaly. Pokud jsou pro Vás kliky nový cvik, začněte je dělat na kolenou, nebo při odpočinku o židli, nebo pohovku. Umístěte své ruce tak daleko od sebe po stranách, jak můžete, a nohy si spojte dohromady. Při poklesu těla na zem pomalu vysuňte lokty do stran. Proveďte 3 sady po 12-15 opakováních.

Cvik 4

i

Lehněte si na břicho, ohněte nohy na kolena a chyťte je u kotníků. Pokud jste začátečník, přidržte tuto pozici po dobu 20 sekund a poté si dopřejte 10sekundovou přestávku. Tento postup opakujte třikrát.

Cvik 5

i

Pražská Slavia hlásí novou zahraniční posilu. Na tiskové konferenci představila nejen kanonýra Michaela Krmenčíka a navrátilce Tarase Kačarabu, ale i švédského stopera Aihama Ousa.

„Je to hráč, který byl pečlivě vybrán naším skautingem, odpovídá nárokům kladeným našimi trenéry. Jednou do budoucna by mohl být nástupcem Ondřeje Kúdely, který má taky svůj věk, ale věřím, že dojde ještě k dalšímu prodloužení smlouvy. Ale musíme myslet na to, co bude jednou v éře po nejlepším českém stoperovi, kterým Ondra v tuto chvíli je. Myslíme si, že Aiham Oussa bude mít Slavii do nabídnout,“ prohlásil šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík.

„Ten přestup byl pro Slavii za velmi výhodných podmínek, mám z něj velkou radost,“ dodal Tvrdík. Přestup kapitána švédské reprezentace do jednadvaceti let podle odhadů přišel klubovou kasu zhruba na 300 tisíc eur, tedy 7 milionů korun. Sám jednadvacetiletý Švéd, který v uplynulé sezóně nastupoval v dresu druholigového GAIS Göteborg, považuje angažmá v Edenu za splněný sen.

„Pocity jsou úžasné, splnil se mi sen. Vím, že Slavia je opravdu velký tým, hraje skvělý fotbal. Myslím si, že mi to bude sedět. V posledních letech pod trenérem dosáhla vynikajících úspěchů. Takže jsem velmi rád,“ prohlásil pro klubový web a dodal, že jeho ambice je nejen rozvíjet se po fotbalové stránce, ale i po osobnostní.

„Moje osobní ambice s týmem je pořád vyhrávat, jít zápas po zápase a zkusit získat trofeje. To je ta nejdůležitější věc! A já osobně se chci dál rozvíjet jako hráč, lídr a člověk. Den za dnem, trénink za tréninkem, zápas za zápasem. Snažit se dosáhnout vrcholu,“ dodal rodák z Mölndalu.

Kačarabovo hostování prodlouženo

V Edenu bude pokračovat i Taras Kačaraba, jehož hostování bude pokračovat i v podzimní části soutěže. Poté bude mít Slavia možnost uplatnit přestupovou opci. „Myslíme si, že se Taras velmi zlepšuje a dnes už naplňuje očekávání trenérů. Věříme, že jestli trend jeho rozvoje bude pokračovat tímto směrem i nadále, uplatníme opci a v lednu dojde k definitivnímu přestupu,“ dodal Tvrdík.

Zdroj: Tisková konference SK Slavia Praha, slavia.cz, transfermarkt.com

Stoupněte si půl metru od zdi, roztáhnete ruce před sebe, umístěte pěsti na zeď a začnete jimi tlačit do zdi. Měli byste cítit, jak se Vaše prsní svaly zapojují. Tlačte do zdi po dobu 20 sekund a pak si odpočiňte po dobu 10 sekund. Cvik opakujte 3x.

Cvik 6

i

Lehněte si na lavičku, fitball, nebo podlahu. Použijte činky, napněte hruď a začněte je zvedat nahoru rovnoměrně. Pak ruce spusťte a okamžitě opět zvedněte. Opakujte toto cvičení 8krát. Činky by měly mít dostatečnou váhu, aby znatelně ztížily poslední cvik v sadě. Proveďte 3 sady.

Cvik 7

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Toto cvičení Vám dá zabrat, ale zároveň účinně pomůže dát Vašemu poprsí krásný tvar. Vezměte si činky. Stoupněte si, mírně ohněte nohy v kolenou a předkloňte Vaše tělo dopředu. Zhluboka se nadechněte, zvedněte ruce po stranách (také by měly být lehce ohnuté v loktech). Vaše předloktí by mělo být rovnoběžné se zemí. Proveďte 2 sady po 12 opakováních.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články