Sedm cviků, které Vám vytvarují poprsí

Chcete-li, aby Vaše poprsí vypadalo opět pevně a krásně, věřte, nebo ne, nepotřebujete se vydat na cestu drahé chirurgie. Jediné, co musíte udělat, je pravidelně provádět těchto několik jednoduchých cviků, které mohou přispět k pozvednutí, a dokonce zlepšení tvaru Vašich prsou.

Zde jsou základní rady řady specialistů, z nichž je sestaven zázračný soubor 7 cviků pro ideální poprsí.

Cvik 1

Zvedněte ruku do pěsti a položte ji pod bradu. Tiskněte pěst proti bradě po dobu 5 vteřin, pak si odpočiňte na 5 sekund. Opakujte cvik 2-3x.

Cvik 2

Spojte své ruce před hrudníkem. Tiskněte je k sobě dostatečnou silou, tedy tak, aby se napjali Vaše hrudní a prsní svaly. Ujistěte se, že máte rovná záda.

Cvik 3

Kliky mohou pomoci posílit Vaše prsní svaly. Pokud jsou pro Vás kliky nový cvik, začněte je dělat na kolenou, nebo při odpočinku o židli, nebo pohovku. Umístěte své ruce tak daleko od sebe po stranách, jak můžete, a nohy si spojte dohromady. Při poklesu těla na zem pomalu vysuňte lokty do stran. Proveďte 3 sady po 12-15 opakováních.

Cvik 4

Lehněte si na břicho, ohněte nohy na kolena a chyťte je u kotníků. Pokud jste začátečník, přidržte tuto pozici po dobu 20 sekund a poté si dopřejte 10sekundovou přestávku. Tento postup opakujte třikrát.

Cvik 5

Stoupněte si půl metru od zdi, roztáhnete ruce před sebe, umístěte pěsti na zeď a začnete jimi tlačit do zdi. Měli byste cítit, jak se Vaše prsní svaly zapojují. Tlačte do zdi po dobu 20 sekund a pak si odpočiňte po dobu 10 sekund. Cvik opakujte 3x.

Cvik 6

Lehněte si na lavičku, fitball, nebo podlahu. Použijte činky, napněte hruď a začněte je zvedat nahoru rovnoměrně. Pak ruce spusťte a okamžitě opět zvedněte. Opakujte toto cvičení 8krát. Činky by měly mít dostatečnou váhu, aby znatelně ztížily poslední cvik v sadě. Proveďte 3 sady.

Cvik 7

Toto cvičení Vám dá zabrat, ale zároveň účinně pomůže dát Vašemu poprsí krásný tvar. Vezměte si činky. Stoupněte si, mírně ohněte nohy v kolenou a předkloňte Vaše tělo dopředu. Zhluboka se nadechněte, zvedněte ruce po stranách (také by měly být lehce ohnuté v loktech). Vaše předloktí by mělo být rovnoběžné se zemí. Proveďte 2 sady po 12 opakováních.