Díky chůzi můžete za měsíc zhubnout až 10 kilogramů

                   

Jste připraveni zlepšit své zdraví, zhubnout a vytvořit zdravou rutinu, která Vám vydrží roky?! Nicméně, cvičení může být zastrašující, zvláště pokud jste k němu nikdy netíhli. Naštěstí nemusíte skočit do světa cvičení s komplikovanými tanečními rutinami, matoucím vybavením na vzpírání, nebo běhovými plány, které zanechávají Vaše kolena v bolestech…

Jediné, co musíte udělat, je očistit Vaše zaprášené boty, otevřít přední dveře a vyjít si na procházku.

Proč je chůze při hubnutí tak skvělá?

i

Pro mnoho lidí je chůze perfektní cvičební metoda. Můžete si zvolit své tempo a ujít tolik, kolik můžete. Dokonce i chůze při nejpomalejším tempu Vás udrží fyzicky aktivnější než při sezení na gauči, nebo před počítačem. Pokud máte tedy nadváhu, nebo máte problémy s koly, chůze může být Vaší novou volbou!

Nezahrnuje kolena jako běh, aerobik a mnoho dalších typů cvičení. Spíše Vám umožňuje postupně zhubnout a ulehčit zátěž Vašim kolenům, což Vám dává příležitost vyzkoušet si i jiné druhy fitness, pokud si vyberete. Navíc můžete chůzi provádět kdekoli a kdykoli.

Nezáleží na tom, v jakém sousedství žijete, nebo jaké je zrovna počasí, můžete si vybrat svůj oblíbený čas a vyrazit ven. Pokud je počasí příliš nebezpečné pro Vás, nebo se necítíte pohodlně při procházce po Vašem okolí, vždy můžete vyzkoušet běžecký pás v místní posilovně.

Jak moc je třeba každý den chodit?

i

Zajímá Vás, kolik musíte ujít, abyste viděli výsledky. Krokoměr je mimořádně užitečný, pokud jde o tato zjištění, a často si můžete pořídit krokoměr jen za pár korun. Pokud chcete více dat, můžete použít fitness aplikaci na Vašem telefonu.

Spalování kalorií závisí na mnoha faktorech, včetně rychlosti metabolismu a hmotnosti. Můžete však odhadnout, že jednou ušlou mílí spálíte až 100 kalorií. Pro průměrného člověka to činí až 2.000 kroků. Většina zdravotnických odborníků doporučuje, abyste během dny ušli nejméně 10.000 kroků, což znamená až 5 mil.

Jakmile zjistíte, kolik kroků během jednoho dne ujdete, můžete změnit svou každodenní rutinu k dosažení nového cíle o 10.000 krocích.

Choďte více…

i

Pět remíz, čtrnáct porážek a skóre 16:36. Fotbalová Karviná zažívá krizi a napříč soutěžemi nezvítězila již dvacetkrát v řadě. „Strašná bilance a hrozný pocit. Za svou hráčskou, trenérskou ani funkcionářskou kariéru jsem nic podobného nezažil. Naštěstí jsou týmy před námi takzvaně na dostřel, na jaře je pořád o co hrát. Zisk pěti bodů je ale zoufale málo,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

Je to neuvěřitelné! Jakým způsobem jsme přišli o body, které nám teď chybí, je těžko k pochopení. Všechny nás to trápí, štve,“ doplnil Vlk s tím, že negativní sérii doplňovaly jen těžko představitelné momenty. Tým totiž hned v osmi utkáních, ale nedokázal skóre udržet. „A další věcí je to, že během dvanácti dnů jsme třikrát prohráli gólem z nastaveného času – pohár na Slovácku a ligové zápasy s Libercem a ostravským Baníkem. To je rarita,“ ví.

Společným jmenovatelem jsou podle Vlka od prvních utkání zejména triviální individuální chyby některých hráčů. Té se budou muset Slezané vyhnout, pokud chtějí vykřesat naději na patnáctou příčku. Tu aktuálně drží Teplice, které mají šestibodový náskok. „Start jara bude klíčový. Začínáme na Slavii, pak přivítáme Jablonec a jedeme do Teplic. Už nebude doba ani čas na to tvrdit, že jsme hráli dobře. Je potřeba získávat body,“ uvedl.

Řekl bych, že pro nás bude stěžejní bodovat už v každém kole a pokusíme se o malý zázrak,“ dodal pro klubový web s tím, že do klubu, který aktuálně vede zkušený stratég Bohumil Pánik, dorazí nové posily. „Bezesporu musejí přijít posily, to je úplně jasné. Potřebujeme na každý post minimálně jednoho hráče. Konkrétnější zatím nebudu, ale na rovinu říkám, že to bude hodně složité,“ míní.

https://www.youtube.com/watch?v=D5U-lsrh7H8&ab_channel=O2TVSport

Karviná tak může vzít za vděk alespoň návraty kmenových hráčů. Zimní přípravu s týmem zahájí jednadvacetiletý záložník Martin Vlachovský, který naposledy oblékal dres druholigového Prostějova a dvacetiletý Ukrajinec Ivan Zhelizko. „Ten hostoval rok v Lotyšsku, kde s týmem Valmiera FC obsadil v nejvyšší soutěži druhé místo,“ dodal Vlk. Ten jedním dechem doplnil, že věří jednomu z expertů na záchrany Bohumilu Pánikovi, že opět svůj um ukáže.

Trenér Pánik je zkušený kouč a jsem přesvědčený, že pokud navážeme na poslední výkony, tak se o záchranu ještě porveme. To můžu slíbit! Rozhodně nikdo z nás neskládá zbraně a věřím, že ani fanoušci ne,“ zakončil pro klubový web.

Zdroj: MFK Karviná

Jezdíte autem, po eskalátorech a výtahem? Raději žádáte ostatní, aby Vám něco podali, než abyste se sami zvedli a danou činnost vykonali? Pak je každodenní procházka pro Vás tou skvělou volbou!

Dokonce i když začnete jen chodit na konec ulice a zpět, je skvělé, že nějak začnete. Příští den jděte o něco dále. Příští den zkuste procházku okolo celého bloku. Než si toho všimnete, prozkoumáte celou čtvrť a ujdete tisíce kroků!

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články