Uklouzla na schodech a skončila na vozíčku. Teď je česká reprezentantka nejlepší na světě

Senzační úspěch české reprezentantky na paralympijských hrách v Paříži. Hned na úvod soutěží se postarala o světový rekord a bude útočit na medaile.

i Zdroj fotografie: Český paralympijský tým

To je parádní start. Česká lukostřelkyně Šárka Pultar Musilová zahájila cestu za obhajobou paralympijského stříbra světovým rekordem v kvalifikaci. Třiatřicetiletá vozíčkářka vyhrála v Paříži rozřazovací soutěž výkonem 659 bodů a o dva vylepšila sedm let staré maximum Britky Jessiky Stretton.

Pultar Musilová zvládla i vítr

Šárka Pultar Musilová kvalifikaci ovládla s náskokem devíti bodů před Číňankou Čchen Min-i, s níž před třemi lety v Tokiu prohrála až ve finále. „Střílelo se mi pěkně, hlavně v první půlce, to foukalo méně. Pak byl vítr docela nevyzpytatelný. Takže jsem moc ráda,“ uvedla česká reprezentantka v nahrávce pro média.

Člen sparťanského komanda překvapil reakcí na svůj přestup. Agent zatím mlčí

Výkony české šampionky přímo v dějišti paralympiády sledoval prezident Petr Pavel a po úžasném výkony Pultar Musilové gratuloval. „Měla jsem v průběhu soutěže vypnutý mozek, abych nevnímala, takže že to je světový rekord, to mi ukázal až po posledním šípu trenér,“ popsala.

Má už tři medaile

Pultar Musilová uklouzla v létě roku 2010 na mokrých schodech a při pádu si přerušila míchu na několika místech. Na rehabilitačním pobytu v Kladrubech začala hrát florbal na vozíčku, pak objevila lukostřelbu. Ke kladkovému luku se dostala díky doporučení Davida Drahonínského. S ním má z paralympiád už dvě medaile, třetí získala sama.

Hokejovému šampionovi z Prahy se zcela změnil život. Promluvil o návratu do extraligy

V mužské soutěži s 13 lukostřelci skončil třetí obhájce zlata David Drahonínský. Kvalifikaci na nedělní vyřazovací část suverénně vyhrál Číňan Čang Tchien-sin. Výkonem 674 zaostal o šest bodů za světovým rekordem českého reprezentanta. Právě za jmenovanými Číňani skončili Drahonínský s Pultar Musilovou druzí v součtu výkonů pro soutěž smíšených dvojic. Čeští vozíčkáři spolu budou v pondělí obhajovat stříbro z Tokia.

Na SportechŽivě jsme také psali o budoucnosti fotbalové Slavie po vyřazení ze 4. předkola Ligy mistrů.