Trenér Mourinho se mohl na Euro postavit české reprezentaci. Vlastní zemi už ale dvakrát odmítl

Proti partě Tomáš Součka stojí kapitán Portugalska Cristiano Ronaldo. Úvodní zápas české reprezentace na fotbalovém Euru už nemůže mít větší grády. Nebo snad ano?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ještě relativně nedávno byla ve hře možnost, kvůli které měli čeští fanoušci divoké spaní. José Mourinho byl osloven zástupci portugalského fotbalového svazu, aby svou zemi vedl na mistrovství Evropy v Německu. Jenže jedenašedesátiletý trenér měl v tu dobu zrovna jiné starosti.

Porážka v Edenu

Na klubové úrovni je jedním z nejúspěšnějších trenérů historie. FC Porto a Inter Milán dovedl k senzačním titulům v Lize mistrů, šéfoval ale i lavičce Chelsea, Realu Madrid či Manchesteru United. Naposledy vedl AS Řím, s nímž se v pražském Edenu musel poklonit v Evropské lize Slavii (2:0). Scházelo málo a mohl čelit dalšímu českému týmu, tentokrát dokonce tomu národnímu.

Nabídku trénovat Portugalsko dostal už dokonce dvakrát. Poprvé při angažmá v Realu Madrid, podruhé jako fotbalový manažer AS Řím. „Když jsem byl v Realu, tak to prostě logicky nešlo. Druhá nabídka přišla ve chvíli, kdy jsem zase vedl AS Řím,“ prozradil rodák ze Setúbalu v rozhovoru s Fabriziem Romanem.

Scházelo málo

Excentrický trenér ale reprezentaci odmítl znovu. „Ale nelituji toho. Nechtělo se mi na takovou akci tak dlouho čekat. Pokud by mě oslovili těsně před Euro nebo mistrovstvím světa, pak bych nabídku přijal. Příště takovou možnost určitě zvážím,“ prohlásil Mourinho, který se loni také vzdal astronomické sumy za podpis smlouvy v jiném klubu, jak jsme na SportechŽivě informovali.

Naštvaný Klopp odešel uprostřed televizního rozhovoru. Co ho vytočilo?

Třeba se ještě někdy geniální stratég, který je aktuálně bez angažmá, s českou reprezentací utká. My už ale víme, jaké má další plány. „V létě se chci vrátit do práce. Fotbal je můj život,“ naznačil. Ve hře je prý i návrat do Portugalska. Nikdy neříkej nikdy. Ve fotbale to platí dvojnásob,“ dodal Mourinho, který s AS Řím vybojoval hned v první sezoně titul v Evropské konferenční lize.

Byl by Mourinho pro Portugalsko přínosem? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články