Rekordní bolestné. Zápasníka Procházku čeká po výprasku v UFC životní odměna

Brutální kop do hlavy ukončil sny českého zápasníka Jiřího Procházky o dalším titulu v UFC. Po porážce od Pereiry však přijde mnohamilionové bolestné.

i Zdroj fotografie: UFC
                   

Byl to krutý pohled. Český MMA bojovník Jiří Procházka světový titul UFC v polotěžké váhové kategorii podruhé nezískal. V Las Vegas prohrál i v odvetě s Brazilcem Alexem Pereirou, který jej na začátku druhého kola stejně jako loni v listopadu v New Yorku knokautoval. O jeho bleskovém kopu na Procházkovu hlavu mluví celý svět.

Procházka dostal dvě drtivé rány

Obhájce titulu Pereira se s jednatřicetiletým Čechem nemazal. Nejprve ho tvrdě zasáhl levým hákem v závěru jinak vyrovnaného prvního kola. Procházka měl v tu chvíli velkou kliku. Od porážky ho totiž zachránil konec úvodní rundy. Jenže hned na začátku druhého kola přišla další drtivá rána. Brazilec zápas kopem na hlavu a následnými údery na zemi rychle ukončil. Rozhodčí jej zastavil po 13 sekundách. Rodák z Hostěradic byl velmi otřesen. Nebyl schopen se udržet na nohou.

Pereira, o jehož minulosti jsme na SportechŽivě také psali, je v současnosti jasným vládcem. V UFC triumfoval v osmi z devíti duelů. „Díky všem za podporu. Díky i tobě, Alexi, za zápas. Byl jsi lepší. V hlavě mám teď jedinou věc: Musím se posunout na novou, lepší úroveň, jinak můžu se zápasením skončit. Je to prosté. Být nejsilnější, to je jediná možnost. Uvidíme se v gymu,“ řekl Procházka ve videu na sociálních sítích.

Oba mají rekordní prémie

Procházka v elitní světové organizaci UFC neuspěl podruhé z šesti pokusů. V červnu 2022 se stal šampionem poté, co v Singapuru porazil Glovera Teixeiru z Brazílie. O necelý půlrok později se ale mistrovského pásu vzdal, neboť se v tréninku zranil a nemohl proti Teixeirovi nastoupit do plánované odvety.

Procházkova temná minulost. V zámoří se řeší jeho divoká cesta na vrchol, při které riskoval vězení

Na akci UFC 303 v Las Vegas se Pereira s Procházkou představili neplánovaně. Hlavním zápasem měl být původně souboj hvězdného Ira Conora McGregora s Američanem Michaelem Chandlerem. Poté, co se ale McGregor zranil, oslovila organizace v polovině června hvězdy polotěžké váhy a oba bojovníci souhlasili.

I proto oba za svůj zápas dostanou velmi tučnou odměnu. Nejvyšší v jejich dosavadní kariéře. Podle webu The Sportster inkasuje Pereira v přepočtu 70 milionů Kč, Procházka přes 23 milionů. A to není špatné bolestné. Český fighter na jaře s UFC navíc podepsal vylepšenou smlouvu na dalších 40 měsíců. „Peníze se posunuly, celkově jsem spokojený,“ řekl tehdy Procházka.

Dokáže podle vás Procházka v UFC ještě zvítězit? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články