Pivo na stadionech zadarmo: Kdo nabídky nevyužije, okrádá sám sebe

Užít si zážitek ze zápasu a ještě k tomu mít pivo zadarmo? Pro mnoho fanoušků splněný sen. Nevyužít takové příležitosti by byl hřích.

i Zdroj fotografie: Creative Commons / Bruno Fahy / CC BY-SA 2.0
                   

Dalo by se říct, že zlatavý mok je českým národním nápojem. I sledování sportovních zápasů a pivo patří neodlučitelně k sobě. Řada fotbalových a hokejových fanoušků nejen v Česku si bez něj utkání náležitě neužije. Akce, kdy pivovar nebo klub zajistí pro diváky pivo zadarmo, je pro mnohé doslova rájem na zemi. A většinou také přiláká na tribunu mnohem více lidí než obvykle. Posílené publikum pak žene svůj tým výrazně hlasitěji za vítězstvím.

Pivo zadarmo pro celý zimák

Že lze na takovou akci narazit jen ve fantazii? Ale kdepak. Nejde navíc o ojedinělé příležitosti, kdy si mohou fanoušci užít pivo na stadionech zadarmo. S trochu nadsázky kdo této nabídky nevyužije, okrádá sám sebe. Při současných cenách, kdy jedno orosené vyjde i na 60 korun, to platí dvojnásob. V play-off hokejové Tipsport extraligy běžela například loni soutěž o pivo zdarma pro celý zimák. Fanoušci týmu, který nasbíral během vyřazovacích bojů na Instagramu a Facebooku nejvíce lajků, se mohli těšit na první domácí zápas následné sezony. Při něm totiž měl celý stadion pivo zadarmo!

iZdroj fotografie: Creative Commons / Hubert Figuiere / CC BY-SA 2.0

Některé kluby lákají fanoušky například na poločasové soutěže, ve kterých mohou vyhrát i pivo na rok zadarmo. Ukázkou je fotbalový Zlín, kde vylosovaní permanentkáři kopali z penalty na polovinu hřiště, kde měli trefit malou branku. Hlavní cenou bylo právě pivo na rok zdarma. Nejde jen o typicky český fenomén. Například v Lize mistrů zajistil klub FC Kodaň při utkání se Sevillou hostujícím fanouškům pivo zadarmo. Reakce Španělů? Nadšená! Podobnou akci si můžete také užít, stačí sledovat zprávy oblíbeného klubu. Nepochybně se dočkáte a možná k tomu dostanete zadarmo i klobásu!

Zažili jste utkání, při kterém měli fanoušci pivo zadarmo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články