Petera Sagana zradilo srdce. Již je po operaci, znamená to konec jeho kariéry?

Peter Sagan řešil po víkendovém závodě problémy se srdcem. Po sérii vyšetření musel postoupit operaci. Znamená to pro legendu konec kariéry?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Slovenská cyklistická legenda Peter Sagan dokázal jako jediný v historii třikrát v řadě vyhrát mistrovství světa a unikátní je i to, že sedmkrát ovládl na Tour de France boj o zelený dres pro nejlepší spurtéry. Již před rokem zveřejnil, že jde o jeho poslední sezonu v silniční cyklistice na okruhu World Tour. Jeho kariéra tím ale neskončila. Nebo snad ano?

Rozlučka v Paříži?

„Dobrý život za mě rozhodl o spoustě věcí. Teď musím vzít život do svých rukou. Rozhodl jsem se ukončit kariéru v silniční cyklistice, protože jsem ze silnice unavený. Můj čas také ubíhá a chci ho dokončit na horském kole. Nejlepší varianta bude, když budu moct být na olympiádě v Paříži a pokusit se o co nejlepší výsledek. Ale bude to náročné,“ oznámil na konci ledna Sagan na Instagramu. Jenže sen o účasti na olympiádě dostal vážnou trhlinu.

Peter Sagan vyhrál mistrovství světa třikrát v řadě.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Během závodů ve Španělsku měl Peter Sagan zrychlený srdeční tep. V cíli mu opakovaně naměřili tepovou frekvenci, která překonala 200 úderů za minutu. Maxima slovenského závodníka se přitom vždy pochybovala kolem 190 úderů. Jelikož nešlo o žádnou banalitu, během týdne podstoupil Sagan několik vyšetření. Ta potvrdila při intenzivní tréninkové zátěži přetrvávající zrychlení srdečního rytmu.

Elektrody v srdci

V pátek 23. února podstoupil trojnásobný mistr světa lékařský zákrok v italské Anconě. „Bylo provedeno interní elektrofyziologické vyšetření, které vyloučilo jakoukoliv supraventrikulární nebo komorovou arytmii patologického významu. Byl implantován podkožní záznamník, který umožní budoucí sledování sportovce,“ stojí v lékařské zprávě, kterou Peter Sagan zveřejnil na sociálních sítích. A jaký bude mít zdravotní komplikace vliv na jeho kariéru? „Všechno je pod kontrolou a už za pár dní se vrátím na své kolo,“ vzkázal Sagan fanouškům. Sen o účasti na OH v Paříži tak stále žije.

Má Peter Sagan podle vás na to, aby na olympiádě dosáhl na medaili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články