Pastrňák už toho má na MS v Praze dost. Svou frustraci dal před finále hlasitě najevo

Největší hvězda českého výběru na domácím šampionátu v Praze oslavila postupem do finále 28. narozeniny. Po utkání se David Pastrňák rozpovídal o tom, co ho na MS štve.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Jeden z nejlepších hráčů světa zatím v Praze neskóroval. V zápasech proti Kanadě (3:4), USA (1:0) i Švédsku (7:3) si dokonce nepřipsal ani bod. Ale mrzet ho to vůbec nemusí. Je mi to celkem jedno. Vůbec jsme moje góly nepotřebovali a doufejme, že ani nebudeme potřebovat. Protože střelecká forma není k nalezení,“ přiznal rodák z Havířova, o jehož problémech už jsme na SportechŽivě psali.

Pastrňák: Podřídil jsem se

Pátý muž bodování letošního ročníku NHL (47 gólů a 63 asistencí) je se svou rolí v reprezentaci smířený. Jde mu hlavně o úspěch národního mužstva. Podřídil jsem se systému, pomáhám každé střídání týmu, jak to jde. Ale nad body vůbec nepřemýšlím. Gól by byl hezký, ale aby mě to žralo, když vyhrajeme… Kdybychom prohráli, tak je to samozřejmě jiná věc,“ uvedl Pastrňák pro ČTK.

Oslavence ovšem trápila jiná věc. Podobně jako kouč Radim Rulík si postěžoval na rozhodčí. A svou nespokojenost dal hlasitě najevo. „Nevím, co musíme udělat, abychom dostali přesilovku. Za čtvrtfinále i semifinále ty týmy měly sedm přesilovek proti našim dvěma. Čtvrtfinále bylo jedna ku třem a semifinále jedna ku čtyřem,“ prohlásil Pastrňák. Výkonů rozhodčích už má prostě dost. „Klobouk dolů před klukama, co brání na oslabení. Zvládli je náramně, i když jsme dostali jeden gól,“ doplnil.

Uklidnili jsme se

Podle opory Bostonu, která do Prahy dorazila se spoluhráčem Pavlem Zachou teprve v pondělí, rozhodla o triumfu Česka druhá třetina. Tam jsme dali spoustu gólů a vedli jsme 5:2. Sice snížili v přesilovce, ale v kabině jsme si řekli, že kdybychom před zápasem vedli 5:3, brali bychom to všemi deseti. Krásně jsme se uklidnili a do třetí třetiny jsme šli s tím, že to prostě uhrajeme,“ uvedl Pastrňák.

Legendární český hokejista se pustil do trenéra Rulíka. Označil ho za teoretika

Pro fantastické fanoušky by si přál vybojovat zlato. „Všichni to chceme urvat pro ně. Co tady ty dva týdny předvádí, je neskutečné. Ale na druhou stranu mě to moc nepřekvapuje, protože lidi tu hokejem žijou a je to nádherné. Jsem rád, že jsme to ubojovali, ale ještě nás čeká jeden důležitý zápas,“ upozornil Pastrňák.

Výhru v semifinále sledovala poprvé i švédská část rodiny. Partnerka Rebecca Rohlsson s téměř roční dcerou Freyou Ivy. A také jeho maminka Marcela. „Jsou to narozeniny, které si budu pamatovat. Bylo to krásné. Máma to zařídila, něco tam řvali. Zároveň přijela dcerka s mojí snoubenkou. Viděl jsem, že na sobě měly havířovský dres, to je dobrý první krůček. Příště už třeba český. Doufejme, že zítra. Bylo to hodně speciální,“ řekl po zápase Pastrňák.

Myslíte si, že se ve finále Pastrňák konečně prosadí? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články