Nejvýdělečnější český sportovec: Tipnete si o koho jde? My jsme tomu nechtěli věřit

Kolik si vydělává nejlépe placený český sportovec? Nejde o desítky, ale o stovky milionů korun za sezonu. Mnohé překvapí, o koho jde.

i Zdroj fotografie: Boston Bruins
                   

Špičkoví sportovci v současnosti pobírají obrovské platy. Kromě tenistů a tenistek se jedná především o fotbalisty a hokejisty. Který Čech si nyní vydělává nejvíce? Tipněte si, o koho jde. Možná budete překvapení. Ještě před nedávnem všem vévodil fotbalový reprezentant Patrik Schick. Aktuálně ale na trůnu sedí útočník Bostonu Bruins David Pastrňák.

Nejlepší střelec NHL

Celou kariéru v NHL nastupuje Pastrňák za Boston Bruins, za něž již odehrál v základní části a v play-off dohromady 684 utkání. Nyní působí u medvědů desátou sezonu a ve všech byl jedním z klíčových hráčů. V sezoně 2019/20 nastřílel havířovský rodák v 70 utkáních základní části 48 gólů (stejně jako Alex Ovečkin), což jim vyneslo prestižní Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce NHL. Z Čechů ji v minulosti získal jen Milan Hejduk, jehož dres visí pod střechou haly Colorada Avalanche.

iZdroj fotografie: Boston Bruins

V uplynulém ročníku David Pastrňák tento výkon výrazně překonal. Soupeřům nasázel 61 branek, tentokrát ale skončil mezi střelci druhý, kapitán Edmontonu Connor McDavid dal o tři góly víc. Když na jaře domlouval GM Bostonu Don Sweeney s agentem českého kanonýra novou smlouvu, věděl, že Pastrňáka musí dobře zaplatit. To se také nakonec stalo. Nakonec se snajpr upsal Bruins na osm sezon, tedy až do roku 2031. A kolik si tedy Pastrňák vydělá? Dohromady 90 000 000 dolarů, což v korunách dělá něco přes 2 miliardy korun!

293 míčů za sezonu

Pokud bychom jeho plat rozpočítali průměrně, vychází mu roční plat na 11 250 000 dolarů (253 687 500 Kč). V NHL je ale běžné, že na začátku kontraktu pobírá hokejista vyšší částku, které v dalších sezonách postupně klesá. To je případ i Davida Pastrňáka. V první (letošní) sezoně mu na účet přijde 13 milionů dolarů, což podle aktuálního kurzu vychází na 293 150 000 Kč. Tím nechává ostatní české sportovce daleko za sebou. Platům fotbalistů jsme se již na SportyŽivě věnovali,

Zaslouží si sportovci takové platy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články