Nejsledovanější návrat roku. Fighter McGregor jde zpátky do klece, fanoušci ho ale kritizují

Do světa nekompromisních úderů se vrací jeho největší hvězda. Irský fighter Conor McGregor se po třech letech postaví do zápasnické klece. Fanoušci ho ale obviňují z nekalých praktik.

i Zdroj fotografie: UFC
                   

Od července 2021 má bývalý šampion organizace UFC půst. Tehdy si McGregor v souboji s Dustinem Poirierem ošklivě zlomil nohu a dlouho to vypadalo, že to pro něj bude zápas poslední. Jenže teď je vše jinak. Po mnoha spekulacích se do MMA notoricky známý zápasník vrátí. V nejvíce sledovaném souboji roku se 29. června v Las Vegas utká s domácím rváčem Michaelem Chandlerem.

Zakázané látky?

Mnozí fanoušci i odborníci však irské legendě nemohou přijít na jméno kvůli podezření z dopingu. McGregor se totiž po vážném zranění odhlásil z antidopingového programu USADA a přes dva roky se tak vyhýbá kontrolám. Mluví se o tom, že díky tomu mohl brát zakázané látky, které urychlily jeho regeneraci.

Jedna z nejikoničtějších a nejvlivnějších postav historie bojových sportů začala v UFC bojovat v roce 2013. McGregor rychle pochopil, jak si získat popularitu. Jeho vzestup byl raketový. Stejně jako jeho rány, kterými drtil jednoho soupeře za druhým. Nezapomenutelná vítězství nad bojovníky jako Jose Aldo, Eddie Alvarez a Nate Diaz ho vynesla ke hvězdám.

Boháč McGregor

Tomu také odpovídají McGregorovy výdělky. Jeho výkony, excentrická povaha i jeho mimosportovní aktivity z něj udělaly jednoho z nejlépe vydělávajících sportovců planety. Ročně mu na konto přitekly třeba i 4 miliardy korun. Pak ale jeho kariéru zastavilo nešťastné zranění, o němž jsme také na SportechŽivě psali.

Milionový souboj v UFC. Kolik si český fighter Procházka v Las Vegas vybojoval? Má rekordní bonus

McGregor do klece vstoupí s bilancí 22 výher a pěti porážek. A jak je jeho dobrým zvykem, rozpoutá do té doby nechutnou slovní válku. „Teď je ze mě Terminátor. Mám v noze dlouhou titanovou tyč, která se nedá rozbít. Až začnu kopat, mají se soupeři na co těšit,“ prohlásil například nedávno. Uvidíme, co bude říkat po červnovém zápase.

Vyhraje McGregor při svém návratu do UFC? Napište nám svůj tip do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články