Jágrova budoucnost v hokeji? Myšlenky 52letého útočníka jsou více než překvapující

Legendární kanonýr Jaromír Jágr nastínil, jak dlouho ještě bude hrát. Dvaapadesátiletý veterán se pomalu chystá do sportovního důchodu. Co ho ještě čeká?

i Zdroj fotografie: Rytíři Kladno
                   

Svou misi zase splnil, jako majitel i hráč zachránil Kladno v hokejové extralize. Bezprostředně po skončení baráže se Vsetínem však Jágr o své budoucnosti nechtěl nic prozradit. Rozpovídal se ale pro CNN Prima News. Určité plány a myšlenky už má. Ještě před startem baráže totiž uvedl, že pokud ji Rytíři zvládnou úspěšně, připraví se co nejlépe na poslední tanec.

Jágr: Poslední sezona

„Uvidíme, jak dopadne baráž, ale pokud by dopadla dobře a my jsme zůstali v extralize. Máme takový plán natočit mou poslední sezonu,“ uvedl Jágr v pořadu Showtime. Podmínku o pokračování se svými spoluhráči bez problémů splnil. Kladno porazilo Vsetín 4:0 na zápasy.

„Chtěl bych se pokusit připravit fyzicky co možná nejlépe. Já pořád říkám, že se připravím, pak se nikdy nepřipravím. Ale opravdu profesionálně bych se chtěl připravit na poslední sezonu,“ prohlásil Jágr, druhý nejproduktivnější hráč historie NHL. V zámoří odehrál 1733 utkání, v nichž zaznamenal 766 branek a 1155 asistencí.

Zkusí jinou branži

Brzy se proslaví i v jiné branži, což možná mnohé překvapí. S Petrem Větrovským pracuje na filmu. „S Petrem jsme začali natáčet před čtyřmi roky, takže se mu to trochu prodražilo…,“ žertoval Jágr. „Počítal jsem s tím, že už skončím, ale zatím si tu kariéru pořád prodlužuju,“ prohlásil dvojnásobný vítěz Stanley Cupu a mistr světa z let 2005 a 2010.

Mike Tyson vs. Jaromír Jágr: Senzační souboj těžkých vah hltá celý svět

Jágr k záchraně v extralize přispěl ve třech zápasech gólem a nahrávkou, o čemž jsme také psali na SportechŽivě. Jeho trefa zaujala média po celém světě. Jágr se totiž ve věku 52 let a 63 dnů stal nejstarším střelcem v profesionálních soutěžích a překonal i slavného útočníka NHL Gordieho Howea. Svůj neuvěřitelný příběh každopádně může v příští sezoně ještě vylepšit. To pak bude teprve biják.

Půjdete na Jágrův film do kina? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články