Českého obránce nahání 28 klubů z NHL. O mistrovství světa přišel kvůli operaci kolene

Je pět měsíců po operaci kolene, přesto se o něj zajímají téměř všechny týmy NHL. Český hokejový obránce se všemi z nich už mluvil. A brzy by mohl podepsat smlouvu.

i Zdroj fotografie: IIHF
                   

Zranění kolene vyřadilo Adama Jiříčka z juniorského šampionátu i ze zbytku uplynulé sezony. I přesto je tak velkým příslibem, že o něj kluby v zámoří koncem měsíce svedou bitvu. Talentovaný bek se zúčastnil testů NHL Scouting Combine v Buffalu, které se každoročně konají pro největší naděje před nadcházejícím draftem. Kvůli rekonvalescenci však neabsolvoval fyzické testy, pouze mluvil se zástupci klubů. A z 32 týmů NHL s ním zatoužilo mluvit hned 28 manažerů.

Jiříček: Ptali se mě i na bráchu

Obránce Plzně, za níž v sedmnácti letech odehrál 19 utkání, pro Hokej prozradil, jakým směrem se rozhovory ubíraly. „Všichni se mě ptali víceméně na to samé. Na moje dětství, rodinu i na mou hru. A taky na bráchu,“ uvedl Adam Jiříček, jehož bratr David už odehrál v nejslavnější lize světa 47 zápasů, v nichž zaznamenal jeden gól a 9 asistencí.

Český reprezentant také zámořským novinářům prozradil, jak se hojí jeho koleno. To si poranil na přelomu roku v prvním utkání na MS juniorů proti Slovensku a prakticky o celý šampionát tak přišel. „Ze začátku jsem se s tím těžko vyrovnával. Pak jsem se ale soustředil na rehabilitaci. Řekl jsem si, že se vrátím silnější. Nechci nic uspěchat. Do začátku sezony ještě zbývá dost času. Chci být stoprocentně připravený,“ prohlásil Jiříček.

Agent: Adama sledují všichni

Adamova rekonvalescence probíhá výborně. V době tréninkových kempů by už měl být připraven. Pracuje v tělocvičně a postupujeme opatrně, aby bylo všechno v pořádku. Ptají se na něj zástupci téměř všech týmů z NHL,“ řekl jeho agent Allan Walsh, mezi jehož klienty patří také nejlepší český obránce posledních let Filip Hronek hrající za Vancouver, o jehož nové možné smlouvě jsme na SportechŽivě také psali.

Český mistr světa zvažoval kvůli národnímu týmu změnu občanství, v rodném Německu ale narazil

Zámořský magazín The Hockey News sestavil žebříček největších mladých talentů před draftem, v němž Jiříček figuruje na dvacátém místě. Měl by tak být vybraný již v první kole. Z evropských hráčů je dokonce čtvrtý v pořadí. Bratr David byl šestkou draftu v roce 2022.

Jaký tým v NHL byste Adamu Jiříčkovi přáli? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články