David Beckham půjde k soudu. Kšeft s hollywoodskou hvězdou skončil podvodem

Tvář Davida Beckhama v reklamě? To je záruka úspěchu. Ale levné to není. Ovšem že anglické modle nezaplatí jeden z nejbohatších lidí Hollywoodu? Zní to neuvěřitelně, ale je to tak.

i Zdroj fotografie: F45
                   

Podržte se. Bývalý fotbalista David Beckham žádá po herci Marku Wahlbergovi přibližně 300 milionů korun a žene ho k soudu. Wahlberg v roce 2019 koupil podíl ve fitness značce F45 a oslovil přítele Beckhama, aby s ním začal spolupracovat. Plácli si. Jenže Davidovi nakonec hollywoodská star, známá z filmů Skrytá identita, Méďa či Transformers, nedala to, co slíbila.

Beckham značku propagoval

Bývalý hráč Manchesteru United, Realu Madrid a kapitán anglického nároďáku kývl na nabídku v roce 2020. Stal se globálním ambasadorem australské značky F45. V rámci kontraktu propagoval vlastní řadu tréninkových pomůcek a fitness centra F45 na svém instagramovém účtu. „Jsem fanouškem tréninkového modelu F45 od chvíle, kdy mi jej představil můj přítel Mark Wahlberg,“ prohlásil v minulosti Beckham. Tak teď už to určitě neplatí.

Společnost F45 mu za jeho služby slíbila své akcie. Jenže ty podle svých slov Beckham dostal až v době, kdy jejich cena výrazně klesla. Žaluje proto společnost Mark Wahlberg Investment Group a zakladatele F45 o náhradu škody. Wahlberg obvinění z podvodného jednání odmítá jako nepodložené. Kamarádství obou celebrit tak vzalo za své.

Jde o akcie firmy

Co se konkrétně stalo? Cena akcií společnosti F45 byla v začátcích na 16 dolarech. Beckham je měl dostat za 12 dolarů, ale inkasoval je až ve chvíli, kdy byly na 3 dolarech. A to se mu pochopitelně nelíbilo. Pád firmy se snaží dvaapadesátiletý Wahlberg zastavit, ale zatím se to příliš nedaří. Společnost zavírá pobočky v několika zemích a akcie jsou nyní k mání za pouhých 15 centů.

David Beckham přišel o 1 000 000 000 Kč. Neuvěříte, čemu naletěl. Na tohle byste nedali ani korunu

Beckham, o jehož údajné aféře jsme na SportechŽivě také psali, přitom není jediným sportovcem, který Wahlbergovu firmu hnal k soudu. Společně s ním podal v roce 2022 žalobu další ambasador značky Greg Norman. Někdejší golfová jednička se ale rozhodla ze sporu nakonec vycouvat kvůli tomu, že soud nařídil oba případy projednávat zvlášť.

Na jaké straně v tomhle sporu jste? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články